Mahir Ünal kimdir? Mahir Ünal neden istifa etti? Mahir Ünal ne mezunu? Mahir Ünal nereli? Mahir Ünal kaç yaşında? Mahir Ünal kimle tartıştı? Mahir Ünal hangi partili?

AKP Grup Başkan Vekili Mahir Ünal istifa ettiğini duyurdu. Peki Mahir Ünal neden istifa etti? Mahir Ünal kimdir?

Son dakika haberi geldi! AKP Grup başkan vekili Mahir Ünal istifa etti. Mahir Ünal dün Cumhuriyet Bayramı'nı hedef alıp "Bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet, alfabemizi, dilimizi hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir" açıklamasıyla tartışma yaratmıştı. 

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal görevinden affını istediğini duyrudu. Mahir Ünal açıklamasında "Bugün itibarıyla Grup Başkan Vekilliği görevimden affımı talep ettim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne kadar şahsıma duyduğu güven ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim" dedi. 

Peki Mahir Ünal kimdir? 

Mahir Ünal Kimdir?

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

1 Temmuz 1966 Elbistan Kahramanmaraş doğumludur. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezundur. Yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde sosyal yapı ve sosyal değişme anabilim dalında yapmıştır.

İTO'da müşavir olarak çalışan Mahir Ünal 2004 ve 2009 yerel, 2007 genel seçimlerinde AKP seçim kampanyası strateji ekibinde danışmanlık yapmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü yönetim kurulu üyeliği yapan Ünal, Irak, Malezya, Kıbrıs ve Lübnan gibi birçok ülkede seçim kampanyalarında strateji ekiplerinde görev almıştır.

2011 ve 2015 genel seçimlerinde Kahramanmaraş milletvekili seçilmiştir. 2011 yılıdan beri AKP grup başkanvekilliği yapmaktadır. Mahir Ünal'in 2 çocuğu vardır.