Malatya’nın Pütürge ilçesinde 4.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık iki depremin ardından çok sayıda bina hasar görmüş yüzlerce bina da yıkılmıştı. Çevredeki 10 ili ve komşu ülkeleri etkileyen depremde binlerce vatandaş yaralanırken 40 bini aşkın vatandaş da yıkımlardan dolayı ortaya çıkan sebeplerden de hayatını kaybetti.

Türkiye, 7 gün milli yas ilan ederken aynı zamanda da “Dördüncü Seviye Uluslararası Çağrı” yaptı ve bu yardım çağrısı da dünyanın dört bir yanındaki ülkelerce yanıt buldu. İsrail, ABD, İngiltere, Yunanistan, Tayvan, Azerbaycan gibi pek çok ülke arama kurtarma ekiplerini Türkiye’ye yolladı ve diğer bir yandan da insani yardımları da beraberlerinde getirdi.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Yüzyılın afeti olarak nitelendirilen depremlerin 14. Gününde Hatay’ın Defne ilçesinde 6.4 şiddetinde yeni bir deprem oldu ve 3 dakika sonra da Hatay’ın Samandağ ilçesinde 5.8 şiddetinde artçı bir deprem daha oldu.

AFAD, yeni artçıların şiddetlerini ve derinliklerini de internet sitesinden paylaştı

Tüm depremlerin ardından artçılar devam ederken, 5’in ve 6’nın da üzerinde artçılar sürekli olarak meydana geliyor ve bu artçıların da uzun bir süre devam etmesi bekleniyor.

Öte yandan, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı AFAD, resmi internet sitesinde Malatya’nın Pötürge ilçesinde 4.7 şiddetinde deprem olduğunu açıkladı. Dün akşam 23.25 saatinde meydana gelen depremin yerin 7 kilometre derinliğinde olduğu da resmi internet sitesinden verilen bilgilerde paylaşıldı.