Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Cumhurbaşkanı adayı mı olacak? Canlı yayında adaylık sorusunu öyle bir yanıtladı ki duyanlar şaşırdı. Altılı Masa'nın yeni adayı belli oldu mu?

Altılı Masa'nın Mart ayı içerisinde 2023 Mayıs seçimleri için Cumhurbaşkanı adayını duyurması bekleniyor. Bu süre zarfında henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak kulisteki iddialar Mansur Yavaş'ın aday olması konusunda önemli çalışmalar yürütüldüğü yönünde. Yine de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın bu konudaki tavrı ise nötr kalmaktı. Habertürk'te katıldığı bir programda adaylık konusunda önemli ifadelere yer verdi.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Cumhurbaşkanı Adayı Olmak İstiyor mu?

Mansur Yavaş, Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına yönelik gelen soruda “Bu konu 6’lı masanın konusu. 6’lı masa en uygun kararı verecektir. Daha önce görüşlerimi belirttim. Onun üzerine tekrar bir şeyi söylemeye gerek yok. Ne karar verilirse biz o karara uyacağız.” yanıtını verdi. Görev verilmesi halinde Cumhurbaşkanı olabileceğini ifade etmesi ise sosyal medyada uzun süre konuşuldu.

mansurprogram

Altılı Masa'nın Aklında Kim Var?

Altılı Masa,  Cumhurbaşkanlığı için tam olarak kimi düşünüyor merak edildi. Çünkü gelen bilgiler doğrultusunda henüz bir netlik sağlanmış değil. Manasur Yavaş'ın yanı sıra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da bir süre adaylık konusunda gündem olmuştu. Dolayısıyla her iki belediye başkanının topu Altılı Masa'ya atması beklentileri iyice artırdı.