ATV'nin ilk bölümü ile birlikte dikkatleri üzerine çeken dizisi Maraşlı'da kriz! ilk bölümleri ile reytingleri sallayan dizi dün 12 Nisan 2021 Pazartesi son yayınlanan bölümü ile adeta çakılınca kanal ve yapımcı yeni sezon öncesi karar aşamasına geldi.

ATV'nin ilk bölümü ile birlikte dikkatleri üzerine çeken dizisi Maraşlı'da kriz! ilk bölümleri ile reytingleri sallayan dizi dün 12 Nisan 2021 Pazartesi son yayınlanan bölümü ile adeta çakılınca kanal ve yapımcı yeni sezon öncesi karar aşamasına geldi.

Başrollerinde Alina Boz ve Burak Deniz'in yer aldığı Maraşlı dizisi dün yayınlanan 12 Nisan Pazartesi 2021 tarihli 13. bölümü ile reytinglerde şaşkınlık yaratı. Dizi zirveden 7. sıraya düşünce kanal şok oldu. İlk bölümü ile zirveye oturan dizinin bu düşüşü ağızları açık bırakırken yeni sezon öncesi pek hayra alamet olmadı.

Maraşlı dizisi hem oyuncuları hem hikayesi hem de heyecan dorukta bölümleri ile ilk bölümden itibaren ilgiyi çekmeyi başarmış ve reytinglerde Yasak Elma'yı tahtın indirmişti. Uyanış Büyük Selçuklu dizisini dahi zorlayan Maraşlı'ya nazar değdi.

Maraşlı dün yayınlanan 13. bölümü ile reytinglerde 7. sıraya düştü. Hal böyle olunca yeni sezon için hazırlanan ATV, dizinin yeni sezon onayını beklemeye aldı. Edinilen bilgiye göre can sıkıcı haber sonrası kanal sezon onayını beklemeye aldı ve gelecek haftalardaki reytinglerdeki duruma göre karar vermek istedi.

2. sezon onayı kesin gözüyle bakılan Maraşlı dizisi büyük bir şok yaratıp finale yakınlaştı. Kanal gelecek haftayı bekleme kararı alırken yapımcı da reytingleri yükseltmek için harekete geçti.

Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu! Fox TV Dizisi Erken Finale Kurban Gitti! Engin Akyürek ve Demet Özdemir Başrolde Oynuyordu!

ATV 2. SEZONU İPTAL ETTİ!
Maraşlı son bölümünde İlhan kendini Mahur için feda ederken Maraşlı hem Mahur'u kurtardı hem de İlhan'ı kurtarmak üzere yolda düştü. Heyecan dorukta çekilse de gelecek hafta sonucun belli olması izleyicileri bir şekilde uzaklaştırdı diyebiliriz.

Ancak bir diğer bakış açısı ise dinin geçtiğimiz hafta yayınlanmaması seyirciyi kaçırttı. Ellerinde stok bölüm olmasına rağmen diziyi yayınlamayan Maraşlı'ya seyircilerden yanıt reytinglerde tokat gibi geldi.

Maraşlı dizisinin reytingleri bu şekilde seyrederse yapımın yüksek bütçeyle çekine dizinin ücretlerini karşılayamayacağı ön görülüyor. Atv'de yeni sezon dizilerine yer açmak için 7. sırada reyting alan Maraşlı'nın üzerine çekemeye hazır.

Maraşlı dizisiyle dikkatleri üzerine toplayan Alina Boz ve Burak  Deniz arasındaki aşk haberleri de magazinde yer alırken dizinin düşük reytingler getirmesi kafaları karıştırdı. Yapımcı senaristlere heyecanı en üst noktaya çıkarması için talimat verdi. Maraşlı dizisi şimdilik 2. sezon onayını alamadı. Dizinin gelecek bölümlerde alacağı reytingin yeni sezon onayını belirleyeceği öğrenildi.