Mart ayına dair enflasyon verileri TÜİK tarafından açıklanacak. Nisan 2023'ü kapsayan kira artış oranı belli oldu mu? Güncel TEFE TÜFE oranları ile birlikte resmi veriler ortaya çıkıyor. Enflasyonda son durum nedir? Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) güncel açıklama...

Nisan ayı için kira artış oranı açıklandı mı? Geçtiğimiz ay Mart ayı için kira artış oranıyla birlikte enflasyon verileri duyurulmuştu. Şimdi ise TEFE TÜFE oranları merak edilmekte. Konuyla ilgili Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) açıklaması bekleniyor.

Nisan 2023 Kira Artış Oranı Belli Oldu mu?

Mart ayı enflasyon ve Nisan ayı kira artış oranına ilişkin henüz açıklama yapılmış değil. Konuyla ilgili resmi açıklamanın en kısa sürede yapılması bekleniyor. Ancak güncel olarak kira artış oranının üst limit olarak %25'e sabitlendiğini aktaralım.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

TÜİK Mart Enflasyonunu Ne Zaman Açıklayacak?

TÜİK'in Mart 2023 enflasyon açıklaması 3 Nisan 2023 Pazartesi günü saat 10.00'da yapılacak. Bu açıklamayla birlikte Nisan ayı için kira artış oranı ve daha pek çok fiyatlandırma belirlenecek. Kira zammı konusunda üst limitin %25 olduğu bakanlık tarafından açıklanmıştı. 1 Temmuz 2023 tarihine kadar bu düzenleme geçerli olacak.