Mart 2023 evde bakım ödemeleri için tarih verildi mi? Evde bakım desteği ne zaman hesaplara yatıyor? Sosyal yardım paralarıyla ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın duyurusu bekleniyordu. Hangi şehirlerde evde bakım ödemesi yapıldı sorusunun yanıtı haberimizde...

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Bakanlık, sosyal yardım kapsamında düzenli olarak ödeme yapıyor. Aylık olarak verilmekte olan evde bakım ödemelerinde son durum paylaşıldı. Mart ayının hangi gününde hesaplara ödeme gerçekleşecek? Binlerce vatandaş bu sorunun yanıtını aramakta. Çünkü evde bakım ödemeleri sosyal destek anlamında önemli bir yardım parasını ifade ediyor.

2023 Zammıyla 4337 TL'ye Çıkmıştı!

Evde bakım ödemeleri 2023 yılında 4337 TL'ye çıkarılmıştı. Yapılan zamla beraber sosyal destek ödemelerinin artması vatandaşların alım gücünü artırdı. Şimdi ise Mart ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı konuşuluyor. Normal şartlarda Şubat ayı ödemelerinin hesaplara yattığı biliniyor. Peki Mart 2023 için belli bir açıklama yapıldı mı?

15 Mart'tan Sonra Hesapları Kontrol Edin!

15 Mart ila 31 Mart arasında ödemelerin hesaplara aktarılması muhtemel. Geçtiğimiz aylarda da belirlenen tarihlerde ödemeler sağlanmıştı. Mart ayının üçüncü haftasından başlayarak ay sonuna kadar ödemelerin tüm şehirlerde tamamlanması muhtemel. Ancak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, daha farklı bir karar alır ise ödemeler erkenden de hesaba geçebilir. 

Kimler Evde Bakım Ödemesi Alabilir?

Evde Bakım aylığı için kişinin ağır engelli raporuna ihtiyacı vardır. Günlük ihtiyacını gideremeyen ve bu konuda desteğe bağımlı olan vatandaşlara, evde bakım hizmeti alabilmeleri adına aylık ödeme yapılıyor. Sizler de bu destekten faydalanmak için şartları karşılamalı ve yetkili kurumlara başvuruda bulunmalısınız.