Tarımsal destek ödemeleri Mart ayı içerisinde ödendi mi? Mart 2023 güncel çiftçi destek parası sorgulama işlemleri hakkında bilgi veriyoruz. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'den konuyla ilgili açıklama geldi.

Mart ayı içerisinde Tarımsal Destek Ödemesi kapsamında çiftçilerin hesabına para yatırıldı mı bu merak ediliyor. Mazot ve gübre desteği başta olmak üzere çiftçilere çeşitli alanlarda yardım sağlanmaktadır. Bu yardımlar ise ülkemizde çiftçilik yapan vatandaşların daha fazla üretim sağlaması amacı ile gerçekleşiyor Peki Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, konuyla ilgili neler söyledi?

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Resmi Açıklama ile Öğrenildi!

Tarım ödemeleri konusunda resmi duyuruda bulunan Bakan Vahit Kirişçi, ödemelerin hesaplara aktarıldığını ifade etti. Açıklamasında ise  ”1 milyar 659 milyon 505 bin TL tarımsal destekleme ödemesini bugün çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz.”  dedi.

Çiftçi Destek Ödemesini Kimler Alabiliyor?

Tarım işletmesine sahip olmak veya tarımsal faaliyetlerde bulunmak.
Tarımsal faaliyetlerde bulunurken üretim yapmak veya üretim potansiyeli olan arazilere sahip olmak.
Tarımsal faaliyetlerin kayıt altında olması ve gelir vergisi mükellefi olmak.
Tarımsal faaliyetlerin devamlı bir şekilde yapılıyor olması ve faaliyetlerin kesintiye uğramaması.