Mart ayı itibarıyla pek çok vatandaşa 2400 TL'ye yakın bir ödeme yapılacak. Bu parayı almak için hangi şartlar karşılanmalı? Bakanlık ödemeyi kimlere yapıyor belli oldu. Siz de yardım parası almaya hak kazandıysanız işte e-Devlet'ten yapmanız gereken başvuruya ilişkin o detaylar...

Destek paralarıyla ilgili bakanlıktan gelen açıklamalar dikkate alınıyor. Öte yandan düzenli olarak ödenen destek paralarına ilişkin neler biliyoruz? Kimler kaç TL'lik yardım parası almaktadır? Merak ettiğiniz sorulara yanıt vereceğiz.

Engelli Aylığı Hesabınıza Yatırılacak!

Mart ayında da düzenli olarak ödenecek olan engelli aylığı, belirli şartları karşılayan vatandaşların hesabına yatırılacak. Engelli aylığı ödemelerinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın duyurusu sonraısnda kimlerin maaş alabileceği ortaya çıktı.

İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı! İş Bankası'ndan Kolaylıkla Kredi: Sigortalılara Özel 10.000 TL Fırsatı!

Engelli Rapor Yüzdesi Önemli!

Engelli maaşı veya aylığı alabilmek adına engelli raporunuzun yüzdesine dikkat çekiliyor. %40 ila daha fazla engellilik durumunuz tespit edildi ise en az 2392 TL'lik ödeme alacaksınız. Üstelik bu ödemeler aylık olarka sağlanacak. Çeşitli sigorta prim şartları ve genel olarak sigortalılık durumuna da dikkat çekmek gerekiyor.

Sosyal Destek Paraları Ödeniyor!

Bakanlık, her ay çeşitli sosyal destek ödemelerini ilgili kişilerin hesaplarına yatırmaktadır. Bu doğrultuda yapılan ödemelerle ilgili merak ettiğiniz herhangi bir soru olması durumunda bakanlık ile iletişime geçmeniz mümkün. e-Devlet üzerinden de söz konusu yardım parası sorgulama veya başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.