A Milli Takım'ın 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu'nda oynadığı maçlarda attığı goller ve etili futboluyla futbol devlerinin ilgisini çeken Ozan Tufan, Mart ayının en çok konuşulan futbolcusu oldu. Fenerbahçe'nin 26 yaşındaki futbolcusu Ozan, her geçen

A Milli Takım'ın 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu'nda oynadığı maçlarda attığı goller ve etili futboluyla futbol devlerinin ilgisini çeken Ozan Tufan, Mart ayının en çok konuşulan futbolcusu oldu. Fenerbahçe'nin 26 yaşındaki futbolcusu Ozan, her geçen hafta gelişimini sürdürüyor. Medya Takip Merkezi'nin Mart ayının en fazla gündeme gelen futbolcuları, teknik adamları, kulüp yöneticileri ile hakemlerini seçtiği rapora göre Ozan Tufan, Mart ayının en çok konuşulan futbolcusu oldu.


Mart ayının en çok konuşulan futbolcuları!


Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin talepleri doğrultusunda hazırlanan rapora göre milli futbolcu Ozan Tufan, Norveç maçındaki etkili oyunu ve son zamanlarda attığı gollerle listenin zirvesine oturdu. A Milli Takım'ın Norveç'i 3-0 yendiği maçta 2 gol atarak dikkatleri üzerine çeken Ozan Tufan, sosyal medyada da en fazla konuşulan futbolculardan biri oldu. Mart ayında nişanlı olduğu Rojin Haspolat ile evlenerek de basında yer alan Ozan Tufan'ın adı bir ay içinde 10 bin 188 adet haberde kullanıldı. Mart ayında en çok konuşulan futbolcular sıralamasında Dimitris Pelkas 8 bin 863 haberle ikinci, Mesut Özil ise 8 bin 741 haberle üçüncü sırayı aldı.


Mart ayının en çok konuşulan takımları ve teknik adamları!


Futbolcularda olduğu Mart ayının en fazla konuşulan takımı da 85 bin 384 haberle Fenerbahçe oldu. Fenerbahçe'yi takip eden takım ise 72 bin 839 haberle ikinci sırayı alan Galatasaray olurken, üçüncü sırayı 71 bin 471 haberle Beşiktaş aldı.Önceki aylarda olduğu gibi Süper Lig'in Mart ayında da en fazla konuşulan teknik adamı Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim oldu. Mart ayının en çok konuşulan teknik adamları sıralamasında Erol Bulut ve Sergen Yalçın ise Fatih Terim2in ardından sıralandı.