Burak Özçivit Katar’da Burak Özçivit Katar’da
Rol aldığı filmlerle sinema tarihine damga vuran ve 1993 yılında yaşamını yitiren ünlü oyuncu Audrey Hepburn hayranlarını sevindiren bir haber geldi. Unutulmaz Hollywood yıldızı Audrey Hepburn’ün hayatının anlatılacağı bir dizinin hazırlıklarına başlanıldığı kaydedildi. Söz konusu dizinin, ünlü aktrisin oğlu Luca Dotti ve İtalyan gazeteci Luigi Spinola’nın birlikte kaleme aldığı "Audrey at Home" adlı kitaptan uyarlanacağı aktarıldı. Dizinin senaryosunun daha önce CSI ve The Leftovers gibi dizilerin senaristi olan Jacqueline Hoyt'un ellerine teslim edileceği belirtildi.


Audrey Hepburn'ü kimin canlandıracağı netleşmedi!


Roman Holiday (Roma Tatili) isimli filmle En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını kazanan Audrey Hepburn; Breakfast at Tiffany’s, Sabrina ve Öldüren Şüphe gibi ünlü filmlerde rol aldı. Ünlü oyuncunun hayatını anlatacak dizinin uyarlanacağı kitap olan Audrey at Home'un içinde Audrey Hepburn'ün yemek tarifleri, yayınlanmamış röportajları ve bilinmeyen aile fotoğrafları bulunuyor. Kitaptan uyarlanacak dizinin isminin Audrey olacağı kaydedildi ancak bu karakteri hangi oyuncunun canlandıracağı henüz netleşmedi.


Roman Holiday filmindeki rolüyle Oscar kazandı!


1929 yılında Belçika'da doğan Audrey Hepburn'ün asıl adı Audrey Kathleen Ruston'dır. İngiliz ve Hollandalı kökleri bulunan Hepburn'ün sinema kariyeri 1951 yılında henüz 22 yaşındayken rol aldığı Young Wives Tale adlı filmle başladı.Bu filmden bir yıl sonra oynadığı Roman Holiday filmiyle yıldızı parlayan genç oyuncu, bu filmde ilk kez başrolde yer almış oldu. Bu filmde canlandırdığı Prenses Ann rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını elde eden ünlü oyuncu, Humphrey Bogart ile başrolünde yer aldığı Sabrina filmiyle ününe ün kattı.

En popüler filmi Tiffany'de Kahvaltı oldu!


Ünlü oyuncunun kariyerinin zirve yaptığı film 1962'de gösterime giren Breakfast at Tiffany’s (Tiffany'de Kahvaltı) filmi oldu. Ünlü oyuncu; My Fair Lady, War And Peace, Love in the Afternoon, Funny Face, The Unforgiven ve Green Mansions gibi filmlerde rol aldı. Rol aldığı filmlerle sinema izleyicilerinin hafızalarına kazınan Audrey Hepburn, 1993 yılında 64 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Editör: İlan35