Dizini Dr. Gülseren Budayıcıoğlu tarafından kaleme alınan bir kitaptan ekrana uyarlanmıştır.

Dizini Dr. Gülseren Budayıcıoğlu tarafından kaleme alınan bir kitaptan ekrana uyarlanmıştır. Kitabın ilk olarak Haziran 2020 tarihinde yayımlandığı bilinmektedir. Kitabın ismi Madalyonun İçi olmasına karşın dizi ismi olarak Masumlar Apartmanı kararı verilmiştir. Hatta kulislerde dizi için önerilen isimler arasında çöp apartmanı gibi alternatiflerin olduğu da bilinmektedir. Geçtiğimiz bölümlerde ana karakterlerden birinin dizide olmaması ise akıllara farklı sorular getirmiştir. Ancak ne Naci ne İnci değil, bambaşka bir başrol diziden ayrılıyor.

Masumlar Apartmanı İnci Diziden Ayrılacak Mı?


Merak edenler için Masumlar Apartmanı karakterleri;

 • Han,

 • İnci,

 • Safiye,

 • Hikmet,

 • Uygar,

 • Gülben olarak devam etmektedir.


Dizinin ana karakterlerinin tamamının farklı hikayeleri olduğu bilinmektedir. Zaten konunun bu kadar ilgi çekmesinin nedenlerinden biri de budur. İnci ise en çok kitle oluşturan karakterlerden biri olarak bilinmektedir. Buna karşın seyirci geçtiğimiz günlerde yayımlanan bölümde İnci’yi görememiştir. Bu da İnci diziden ayrılıyor mu konusunun gündeme gelmesine neden olmuştur.

İnci Masumlar Apartmanı’nın temel karakterlerinden biridir. Bu neden yüzünden ekranlarda bir bölüm görülmemesi ayrılması şeklinde yorumlanmamalıdır. Kanal ve yapımdan da bu gibi bir açıklama gelmiş değildir. Bundan kaynaklı olarak karakterin diğer bölümlerde ekranlarda yeniden görülmesi beklenmektedir.

Masumlar Apartmanı İnci Kimdir?


Merak edenler için Masumlar Apartmanı İnci karakteri üzerine farklı açıklamalar yapılmıştır. Öncelikle İnci, özel hayatını ailesinden olabildiği kadar gizli yaşamak zorunda kalan genç bir kızdır. Sevgilisi ile birlikte sorunlar yaşayan genç kızın hayatı yaşamış olduğu bir kaza ile adeta değişim geçirecektir. Çünkü İnci, kaza sırasında Han ismine bir gençle tanışacaktır. İnci ve Han için enteresan bir aşk hikayesi doğacaktır. İnci birlikte yaşadığı;

 • Erkek kardeşi,

 • Dedesi kısa süre içerisinde Han ile tanışacaktır.


Bu tanışma ise İnci ve ailesinin Han’ın sahip olduğu apartmana taşınması sonucunda gerçekleşecektir.

Farah Zeynep Abdullah Dizileri


İnci karakteri güzel ve yetenekli oyuncu Farah Zeynep Abdullah tarafından canlandırılmaktadır. Farah Zeynep Abdullah ülkemizde hem sinema filmleri hem de dizileri ile isminden sıklıkla söz ettirmektedir. Güzel oyuncu;

 • Öyle Bir Geçer Zaman Ki,

 • Kurt Seyit ve Şura,

 • Muhteşem Yüzyıl Kösem gibi yapımlarda izleyici karşısına geçmiştir.


Farah Zeynep Abdullah son zamanlarda ise her Salı 20.00’da TRT1 ekranlarında Masumlar Apartmanı’nda rol almaktadır. Yetenekli ve güzel oyuncu;

 • Bir Küçük Eylül Meselesi,

 • Unutursam Fısılda gibi önemli filmlerle de kendini kanıtlamıştır.


Gerek komedide gerekse dramda oynayabilmesinden sonra iş alternatiflerini değerlendiren güzel ismin yeni projeleri ise bilinmemektedir.

Masumlar Apartmanı Konusu


Masumlar Apartmanı konusu nedir araştırmaları hikâyenin gerçek bir yaşamdan alındığının vurgulanması ile sonuçlanmaktadır. Zira, kitaptan uyarlama olan senaryo sayesinde kitap satışlarında da adeta bir patlama yaşanmıştır. Dizi, İstanbul’da geçmektedir. İnci, hayatına dedesi ve erkek kardeşi ile devam etmektedir. Sıradan bir hayatı olmasına karşın yapacağı bir kaza her şeyi değiştirecektir.

Yurtdışında yaşayan ve kesin dönüşe karar veren Han, İnci ile kaza sonrasında tanışacaktır. Aşk yaşamaya başlayan ikili aileleri ile ciddi sıkıntılar yaşayacaktır. Özellikle Han’ın kız kardeşleri psikolojik sorunlara sahiplerdir. Halk arasında temizlik hastalığı olarak da bilinen rahatsızlık yüzünden evden dışarı çıktıkları bile görülmemektedir. Tüm bu yaşananlar inci ve ailesinin Han’ın ailesinin sahip olduğu apartmana taşınmasıyla konum değiştirecektir.

İlk ayrılan o isim olacak!

Masumlar Apartmanı dizisinde ilk ayrılık Safiye ayrılması bekleniyor. İnci ve Han dizinin tüm senaryosda kitapta da kalıyor. Ancak Safiye karakteri ölerek diziye kitapta veda ediyor. Masumlar Apartmanı dizisinde ilk ayrılık Safiye karakteri gerçekleştirecek. Ezgi Mola 1 sezon olarak yaptığı anlaşma da uzatılmayacak. Ezgi Mola, Cem Yılmaz'ın dizisi Erşan Kuneri ile Netflix'te yer alacak.