Mayıs ayı Aile Destek Ödemeleri Salı günü sonlanıyor. Son ödemelerde hesaplara salı günü geçecek. 4 bin 336 TL ödemesini almayan kontrol etmeli.

Mayıs ayı Aile Destek Ödemelerinin yatıp yatmadığı araştırılıyor. Aylık hesaba geçen ödemeleri alan vatandaşlar için 31 Mayıs 2023 tarihinde ödemeler sonlanacak. Son ödemelerin hesaba geçmesi ile işlemler tamamlanmış olacak. Ancak ödemelerini almayan vatandaşların sorgulamalarını gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bilgilerin eksik olması halinde ödemelerini alamayan vatandaşların müracaatlarını tekrar gerçekleştirmesi gerekiyor. Peki, Mayıs ayı destek ödemeleri yattı mı? Aile destek ödemesi kimlere yatar? Aile destek ödemesi şartları neler? İşte konuyla alakalı detaylar haberimizde yer alıyor.  

15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler! 15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler!

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ YATIRILDI MI? 

“Mayıs ayı aile destek ödemeleri yatırıldı mı?" sorusu vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konulardan birisi. Milyonlarca vatandaşın yararlandığı ödemeler 15 Mayıs tarihinde yatmaya başladı. Ancak şehirden şehire ödemelerin yatma zamanında değişiklikler olabiliyor. Bu sebeple aile destek ödemesinin yatmasını bekleyen vatandaşlar henüz hesaplarında ödemelerini göremeyebiliyor.  

aile destek ödemesi şartları 2023

Aile destek ödemelerinin Mayıs ayı için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan bir açıklama gelmedi. Bakan Derya Yanık’ın bir açıklama yapması halinde haberimizde yer alacaktır. Herhangi bir değişiklik bildirilmediği için ödemeler her ay olduğu gibi Mayıs ayında da 15 – 31 tarihlerinde gerçekleştirilmektedir. 

AİLE DESTEK ÖDEMESİ KOŞULLARI NELER? 

Aile destek ödemesi almak isteyen vatandaşlar için bazı koşullar söz konusudur. Aile destek ödemeleri Türk vatandaşlara yatmamaktadır. Bu sebeple mavi kart sahibi olmak öncelikli şartlar arasında yer alıyor. Türkiye’de ikameti bulunmayan, yurt dışında oturumu olan ve 18 yaşını geçmiş vatandaşlar yararlanabilmektedir.  

Noter, muhtar, memur, özel sandıklarda görevli akrabaların bulunmaması, cezaevi veya tutukevinde hükümlü olmamış olmak, öğrenci olmaması ve askerlik görevinden ifa etmemiş olmak gerekmektedir.  

aile destek ödemesini kimler alabilir

AİLE DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU E-DEVLET 

Aile destek ödemelerinden faydalanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin başvurması için e-Devlet'ten müracaat etmesi gerekiyor. E-Devlet sistemine https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linki üzerinden ulaşım sağlanarak bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması önemlidir. Bilgilerin hatalı olması halinde gerekli incelemeler doğru şekilde sağlanamaığı için başvuru onaylanamamaktadır.