Dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yasaklar sonrasında birçok faaliyetin durdurulması kararı alındı. Sokağa çıkma yasağının hafta sonuna yayıldığı açıklandı.

Dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yasaklar sonrasında birçok faaliyetin durdurulması kararı alındı. Sokağa çıkma yasağının hafta sonuna yayıldığı açıklandı. Buna göre cuma akşam 20.00'de başlayacak sokağa çıkma yasağı, pazartesi sabah 05.00'e kadar kesintisiz devam edecek. Bu nedenle hafta sonu yapılacak bazı sınavların iptal edilip edilmeyeceği merak ediliyor.

Hangi sınavlar ertelendi?


Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamayla açık öğretim ortaokulu ile lisesi sınavları hakkındaki sorulara yanıt verdi. Buna göre bu hafta sonu 5-6 Aralık'ta yapılacak bazı sınavlar ertelendi. Ertelenen sınavların, "merkez ve taşra teşkilatı unvan değişikliği sınavı" ile "açık öğretim ortaokulu ve lisesi sınavları" olduğu öğrenildi.

Bu sınavların ileri bir tarihe uygulandığını bildiren MEB, sınavların düzenleneceği tarihin daha sonra bildiriileceğini açıkladı.