3600 ek gösterge ödemeleri ne zaman hesaplara yatırılacak diye bekleniyordu. Bakanlık, memur emeklilerinin alacağı ödemeler için tarih verdi. Zam farkının hesaplara aktarılacağı tarih belli oldu.

Memur emeklileri, bir süredir ek gösterge ödemeleriyle ilgili güncel gelişmeleri yakından takip ediyor. Ek gösterge ödemeleriyle ilgili yaşanan bu gelişme neticesinde sizler de memur emeklisiyseniz ödemenizi alabileceksiniz. Ancak bir süredir tarih konusunda netlik verilmiyordu. Bakanlıktan gelen açıklama ile birlikte çeşitli detaylara yer verildi.

Memur Emeklisin Zam Farkı Ödemesi!

3600 ek gösterge kapsamında zam farkı alacak olan memur emeklileri için tarih verildi. 27 Ocak 2023 tarihinde bakanlık açıklamasıyla birlikte ödemeler hesaplara aktarılacak. Banka hesapları veya PTT şubelerine ödemelerin yatacağı kesinleşti. Bu tarihten sonraki süreç içerisinde memur emeklileri hak ettikleri 3600 ek gösterge ödemelerine kavuşmuş olacaklar.

Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği! Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği!

Uzun Zamandır Bekleniyordu!

Memur emeklilerinin alacağı 3600 ek gösterge zammının bir süredir beklendiği biliniyor. Emekliler için ilk net açıklama yapıldı. Şimdi ise 3600 ek göstergede nasıl bir gelişme yaşanacağı yönündeki bekleyiş başladı. Bakalım hangi emekli ne kadar ödeme alacak?