Kılıçdaroğlu'nun SADAT'ın kapısına dayanmasının altından CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit'e 1977 seçimleri öncesi yapılan suikastı ve Haziran - Kasım 2015 arasını hatırlatan gerekçeler çıktı.

Siyaseti karıştıracak suikast istihbaratı Yazar Barış Pehlivan tarafından “Kim Öldürülecekti?” başlığı ile kaleme alındı.

Kılıçdaroğlu'na aktarılan suikast istihbaratını köşesine taşıyan Pehlivan, Kılıçdaroğlu’nun SADAT’a düzenlediği baskın ziyaretininin arka planında yatan korkunç nedeni açıkladı.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun SADAT’a yaptığı ziyaret ile seçim ve siyasilerin can güvenliği konusunun ciddiyetini ortaya çıkarttı. 

Pehlivan'ın "Uçaktan indi, tam seçim otobüsüne binerken ateş edildi. Kurşun CHP liderini sıyırdı, hemen arkasındaki İstanbul Belediye Başkanı’nın kardeşini yaraladı. Seçime günler kala Türkiye’de bir siyasi lider öldürülmek istendi." cümleleri ile başlayan yazısında önce tam 45 yıl önce ki CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit 1977 seçimleri öncesi yapılan suikast hatırlatıldı sonrasında ise yine bir seçim öncesi karışık dönem olan Haziran - Kasım 2015 arası hatırlatıldı.

1959 İnönü, 1975 Ecevit, 2019 Kılıçdaroğlu - Son dakika haberleri – Sözcü

CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit 1977 seçimleri öncesi miting meydanlarında “Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldikten sonra bir daha katiller hükümetçe korunmayacak. Kontrgerilladan hesap soracağız” demiş ve ardından suikaste uğramıştı.

"Zor bir yazı bu. Duyduklarımı süzerek, harfleri seçerek yazmalıyım" diyen Pehlivan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yine buna bezer bir suikast ihbarı aldığını ve SADAT kapısına gidene kadar yaşanılabileceklerden korktuğu için de kimseye birşey söylemediğini şu sözlerle açıklıyor;

"Üzerinde ısrarla durulması gereken soru şu: CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu SADAT binasının önüne götüren neydi?

Öyle ya CHP kurmayları bile liderlerini Ankara’ya uğurlayacağını sanıyordu. Birden “Otobüse binip, SADAT’a gidiyoruz” sözünü duydular.  

Biliyorum, Kılıçdaroğlu’na SADAT konusunda dosyalar geliyordu. Ama onu ani şekilde harekete geçiren bir bilgi olmalıydı... Vardı!

 Ankara'daki Gar saldırısı 'katliam' değilmiş, devletin ihmali de yokmuş - Diken
Yakın zaman önce güvenlik bürokrasisinden çok üst düzey bir isim Kemal Kılıçdaroğlu’na bilgi aktardı. “Kanundışına çıkacaklar” sözü çıktı ağızdan. Planlananları içine sindiremeyen, “sağcı” diye bilinen yurtsever bir isimdi o bürokrat.

Sadece seçim güvenliğinin tehlikede olması değildi “kanundışı”. Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere siyasilere suikast girişimi bekleniyordu.

Kılıçdaroğlu işte bu istihbaratı alınca harekete geçmeye karar verdi. Kimsenin bilmemesi de bu tehlikenin büyüklüğünün bir parçasıydı. “Ya gideceğimi haber alan birileri orada silah patlatırsa” diye düşündü. Bu nedenle çok az insanı haberdar etti SADAT baskınından. Gitti orada, hem talimat bekleyenlere hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi"

Kılıçdaroğlu SADAT kapısında tam da ancak böyle bir ihbar gereği olacak şekilde “Siyasi cinayetler, demiştim. Karanlık odaklar var, demiştim. Hangi maşalar kullanılacak bu karanlık işlerde? Kimler hangi hedefler için devreye girecek? Her türlü kaostan SADAT gibi paramiliter danışmanlar sorumlu tutulur. Bil. Öyle heveslere girişme.” demişti.

Son Dakika! Ankara'daki Gar Patlaması ile İlgili Valilik ve İçişleri Bakanlığı 400 bin TL Tazminata Mahkum Oldu - Dailymotion Video

Erdoğan'ın SADAT için söylediği 'Alakam yok' sözlerini, yaşananlar yalanlıyor

Vakıfbank Bu Adımları İzleyenlere 40.000 TL Ödeme Yapacak! Şubat Ayı İçin Süper Müjdeli Haber Geldi Vakıfbank Bu Adımları İzleyenlere 40.000 TL Ödeme Yapacak! Şubat Ayı İçin Süper Müjdeli Haber Geldi