İYİ Parti grup toplantısında gündemin önemli konu başlıklarına değinen Meral Akşener'in hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı. Boğaziçi protestolarına değinen Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversiteli gençlerle uğraşmaktan ülkenin gerçek sorunlarına

İYİ Parti grup toplantısında gündemin önemli konu başlıklarına değinen Meral Akşener'in hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı. Boğaziçi protestolarına değinen Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniversiteli gençlerle uğraşmaktan ülkenin gerçek sorunlarına ayıracak vakit bulamadığını aktardı. Boğaziçi Üniversitesi'ne atadığı rektörle Erdoğan'ın başarılı şekilde gündemi değiştirdiğini kaydeden Akşener, okula rektör olarak atanan Melih Bulu ile ilgili de yorum yaptı.Melih Bulu'nun, okulu dünyada ilk 100 arasına sokmak gibi büyük bir iddiasının bulunduğunu belirten İYİ Parti Genel Başkanı, Melih Bulu'nun daha önce ne gibi başarılar elde ettiğini sordu. Eski Ekonomi Bakanı Berat Albayrak'tan "Instagram fenomeni Damat Bakan" olarak bahseden Akşener, şimdi onun yerini "damat aromalı rektör" olan Melih Bulu'nun aldığını kaydetti.


Erdoğan'ın Prof. Ayşe Buğra ile ilgili sözlerine tepki!


Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Ayşe Buğra ile ilgili sert ifadeler kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren Akşener, Erdoğan'ın saygıyı sadece kendisine gösterilecek bir şey gibi algıladığını belirtti. Akşener, Erdoğan'ın AK Parti Genel Başkanı sıfatıyla herkese hakaret ettiğini ancak Cumhurbaşkanı sıfatıyla da herkesten saygı beklediğini bildirdi. Profesör Ayşe Buğra için "Sorosçunun karısı" yorumunu yapan Erdoğan'ın adeta terbiyesizlik yaptığını aktaran Akşener, Erdoğan'ı kıyasıya eleştirdi. Erdoğan'ın bilimle ilgili en ufak alakasının olmadığını ancak eskiden siyasi bir terbiyeye sahip olduğunu kaydeden Akşener, şimdi yaşananlar için sadece "Yazıklar olsun" yorumunun yapılabileceğini ifade etti.

Kafe ve restoranların açılması, yeni anayasa konusu!


Pandemi döneminde kapanan kafe ve restoranlara yapılan yardımların komik rakamlar olduğunu kaydeden Akşener, Avrasya Tüneli’nden bir günlük geçiş ücretinin bile bu destekten fazla olduğunu belirtti. AK Parti İl Kongreleri'nde "iğne atsan yere düşmeyecek" bir görüntü sergilediğini ve AVM'lerin açık olduğunu hatırlatan Akşener, bu tabloya göre kafe ve restoranların da HES kodu kullanılarak açılması gerektiğini aktardı. Erdoğan'ın yeni anayasa çağrılarına da değinen Akşener, bunun bir gündem değiştirme çabasından başka bir şey olmadığını dile getirdi. Erdoğan'ın mevcut anayasaya bile uymadığını aktaran Akşener, ülkenin asıl gündem konularının gözden kaçırıldığını ifade etti.