Sosyal medya üzerinde Meral Akşener’e “Meral Mommy” olarak sesleniliyor. İyi Parti Genel Başkanına bu durum sorulduğunda, bu söylemden fazlasıyla hoşlandığını söyledi.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özel Örnektepe Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'ndaki bir iftar programı sonrasında öğrencilerin sorularını yanıtladı. Seçim nedeniyle memleketlerine gidecek öğrencilere parti olarak destek verip vermeyecekleri sorusuna, Millet İttifakı'ndaki siyasi partiler olarak güçlerini ve imkanlarını birleştirerek öğrencilerin üzerindeki ekonomik yükü kaldıracaklarını söyledi. Akşener, sağlık, eğitim, güvenlik alanlarında özel şirketlerin de olabileceğini ancak fırsat eşitliği ve sınıflar arası geçirgenliği sağlamak için ana faktörün devlet olması gerektiğini belirtti.

Yargının tarafsız, bağımsız, objektif ve korkusuz olması gerektiğini savunan Akşener, siyasetçilerin parmağını sallamaktan vazgeçmesi gerektiğini söyledi. İstanbul Sözleşmesi'nin kesinlikle yaşatılacağını belirten Akşener, kimse cayamaz ve en ufak bir tereddüt yaşanmayacağını ifade etti. Akşener ayrıca, "Meral mommy" denmesinden hoşlandığını ve "anne" sözünü çok sevdiğini belirtti.

İBB Başkanı İmamoğlu, Gönüllü Staj İmkânı için Kampanya Başlatıyor

İlgili program esnasında Meral Akşener’e eşlik eden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir iç mimarlık öğrencisinin İBB'nin sigorta açısından zorunlu stajları karşıladığını ancak gönüllü staj yapma imkanlarının olup olmadığını sorması üzerine, gönüllü staj kısmını da ele alacaklarını dile getirdi. İmamoğlu, gönüllü staj için özel sektörü harekete geçirebileceklerini, kapasitelerini artırmaları noktasında bazı meslek odaları ve firmalarla iş birliği yapabileceklerini belirterek, bunu bir kampanya gibi ekibinin çalışacağını söyledi.

Ayrıca, yaz aylarında çalışan öğrencilerin yurtlarda kalma imkânı konusunda ise İmamoğlu, bir işletme mantığı olan yurtların yazın açık kalabilmesi için gerekçenin ve talep yoğunluğunun olması gerektiğini ifade etti.