Takım arkadaşları olan Neymar ile Luiz Suarez'in gönderilmesi nedeniyle son yıllarda Barcelona yönetimine ağır eleştiriler yönelten Lionel Messi'nin bu sezon başında başka bir kulübe gideceği iddia edilmişti. Sözleşmesi bu yıl Haziran ayında sona erecek olan Arjantinli yıldız Messi, takımda kalmış ancak tartışmalar sona ermemişti.

Takımda mutsuz olduğu ileri sürülen Messi, ilk kez kulübün başkanlık seçiminde oy kullanmıştı. 2003-2010 döneminde kulübün başkanlığını yapan Joan Laporta ile son derece yakın olduğu bilinen Messi'nin, Laporta'nın kulübün başına gelebilmesi için ilk defa oy kullandığı kaydedilmişti.

Joan Laporta'nın amacı Messi'yi takımda tutmak!

"Messi'yi Barcelona'da tutabilecek tek kişiyim" diyerek Arjantinli yıldız üzerinden bir seçim propagandası yürüten Joan Laporta, seçimlerde yüzde 57.69 oy alarak yeniden Barcelona'nın başına geldi.

Joan Laporta'nın başkanlığa gelmesinin ardından Messi'nin takımda kalma ihtialinin arttığı belirtiliyor. Ancak her ne kadar Messi ile yakın ilişkileri bulunan Laporta başa gelse de Arjantinli oyuncunun, tıpkı Cristiano Ronaldo gibi kendisini başka kulüplerde test etmek istediği öne sürülüyor.

Messi'nin rotası belirsiz: PSG mi City mi?

Medyada yer alan iddialara göre Acun Ilıcalı, bir kez daha kulüp satın alacak Medyada yer alan iddialara göre Acun Ilıcalı, bir kez daha kulüp satın alacak

16 yıldır top koşturduğu Barcelona'dan ayrılarak yeni maceralara yelken açmak istediği öğrenilen 33 yaşındaki Messi'nin, eski takım arkadaşı Neymar'ın formasını giydiği Fransız ekibi PSG'ye gidebileceği aktarıldı. Sezon sonunda genç yıldızı Kylian Mbappe'yi yüksek bir fiyata satacağı öne sürülen PSG'nin bu boşluğu Messi ile doldurmak istediği kaydedildi. Arjantinli yıldızı transfer etmek isteyen bir başka ekibin ise Pep Guardiola önderliğindeki İngiliz ekibi Manchester City olduğu belirtildi. Arjantinli yıldız Messi'nin de eski hocası Guardiola ile yeniden çalışmaya sıcak baktığı aktarıldı.

Editör: İlan35