Eşi Prens Philip'in 99 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından yas tutan Kraliçe Elizabeth'in (94) görevlerini yavaş yavaş oğlu Prens Charles'a (72) devredecek. Kral unvanını alacak olan Prens Charles'ın oğlu Prens William'ın daha fazla görev üstleneceği

İngiliz tahtının 52 yıldır sahibi olan Kraliçe II. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in 99 yaşında hayatını kaybetmesi Kraliyet Ailesi'nde deprem yarattı. Kraliçe II. Elizabet'in, 73 yıllık hayat arkadaşı olan Prens Philip'in ölümünden dolayı yas tuttuğu ve büyük bir boşluk hissettiği kaydedildi.

Kraliyet Ailesi'yle yakın ilişkileri olan eski BBC kraliyet muhabiri Peter Hunt, eşinin ölümünün ardından Kraliçe'nin görevlerinden yavaş yavaş ayrılacağını ileri sürdü. Bu iddiaya göre Kraliçe'nin görevlerini bırakma süreci son derece incelikle ve yavaşça gerçekleştirilecek.

Prens Charles, monarşide küçülmeye gidebilir!

Eşi Prens Philip'in ölümünün yasını tutan Kraliçe II. Elizabeth'in 94 yaşına girdiği kaydedildi. Muhabir Peter Hunt'ın aktardığı bilgilere göre Kraliçe'nin görevlerini oğlu Prens Charles (72) üstlenecek. Prens Charles'ın, oğlu Prens Harry ve gelini Meghan Markle dahil birçok kişiyi Kraliyet Ailesi'nden çıkaracağı ve monarşide küçülmeye gideceğine dair ortaya atılan iddiaların da bu bilgiyi destekler nitelikte olduğu aktarıldı.

Prens Charles görevleri yavaş yavaş devralacak!

Eşi Philip'in vefatı ve kendisinin yaşının da ilerlemesi üzerine görevlerini daha fazla yürütmek istemediği kaydedilen Kraliçe II. Elizabeth'in birkaç ay içinde görevlerini yavaş yavaş oğlu Prens Charles'a devretmesi bekleniyor.

Kanye West'ten boşanmış olan Kim Kardashian'ın sesi, Drake'in yeni şarkısında yer aldı Kanye West'ten boşanmış olan Kim Kardashian'ın sesi, Drake'in yeni şarkısında yer aldı

Babası Prens Philip'in vefatından sonra "hükümdarın resmi eşi" unvanını alan Prens Charles, Parlamento'nun resmi açılışının gerçekleşeceği 11 Mayıs'ta annesi Kraliçe II. Elizabeth'e eşlik edecek isim olacak. Annesinden görevi "kral" unvanıyla devralmaya hazırlanan  Prens Charles'ın oğlu Prens William'ın da daha fazla görev üstleneceği aktarıldı.