Dünya futboluna Türkiye’nin adını duyurmasına katkısı bulunan futbolcu Mesut Özil, futbolu bıraktığını açıkladı.

Bir dönem Real Madrid formasıyla ter döken ve adından sıklıkla söz ettiren futbolcu Mesut Özil, profesyonel sporculuk kariyerini bırakacağını ve emekliye ayrılmak istediğini resmi sosyal medya hesaplarından hayranlarıyla paylaştı.

Yıldız futbolcu Özil yaptığı paylaşımda, forma giydiği Schalke 04, Werder Bremen, Real Madrid, Arsenal FC, Fenerbahçe ve Başakşehir takımlarına da kendisini destekledikleri için teşekkür ederken takımlarında yer alan tüm takım arkadaşlarına ve hocalarına da minnettar olduğunu ifade etti.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

“17 yıl boyunca profesyonel futbolcu olmanın ayrıcalığını yaşadım…”

Ailesinin de bu serüvende yaşadığı iyi ya da kötü her anda yanında olduğunu belirten 34 yaşındaki yıldız futbolcu, yaptığı paylaşımda hayranlarına da teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Hangi kulüpte olursa olsun kendisini yalnız bırakmayan ve sevgisini esirgemeyen hayranları olduğunu yazan Mesut Özil, artık eşi Amine ve kızları Ela ile Eda’yla daha çok vakit ayırabileceğini vurgulayan 34 yaşındaki futbolcu, ailesiyle beraber önündeki güzel günlere bakacağını da ekledi.

Şu an Başakşehir’de forma giyen Mesut Özil, yaptığı paylaşımda Real Madrid forması ile bir fotoğrafını koydu. Bununla beraber Mesut Özil, 17 yıl boyunca profesyonel futbolcu olmanın ayrıcalığını yaşadığını ancak son zamanlarda da üst üste yaşadığı sakatlıklardan sonra da futbolu bırakma zamanının geldiğinin netleştiğini de hayranlarıyla paylaştı.