İstanbul'a kar yağdığı bilgisi Meteoroloji'den son dakika bilgisi olarak iletildi. İstanbul'daki kar kaç gün sürecek? Kasım 2023 kar yağışları ve güncel hava durumu raporu!

İstanbul, hava durumunda ilk sınavını kar yağışlarına karşı veriyor. 19 Kasım'dan itibaren kar yağışları bölgede aktif olarak devam edecek. Peki kar kaç gün sürecek? Hava durumu raporuyla beraber Meteoroloji Uzmanlarının yapmış olduğu açıklamalar merak konusu haline geldi.

Kar Yağışı Hava Sıcaklığını Düşürdü

İstanbul’da ansızın başlayan kar yağışı, vatandaşları şaşırttı ve şehri beyaza bürüdü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, Marmara Bölgesi'nde beklenen yağışlar İstanbul’u da etkisi altına aldı. Bu ani kar yağışı, mevsim normallerinin altına düşen sıcaklıklarla gerçekleşti.

karyagisii

Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu! Resmi gazetede açıklandı! Emekliye ek ödemeler verilecek ve bu ödemelerin limitleri belli oldu!

Kar Yağışı Kaç Gün Sürecek?

Meteoroloji yetkilileri, Pazar günü için çeşitli hava durumu uyarıları yayınladı. Beklenen düşük sıcaklıkların yanı sıra, Bursa, Bilecik ve Kütahya civarında kuvvetli yağışlar öngörüldü. CNN TÜRK'ten Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul'da karla karışık yağmur ihtimaline dikkat çekti ve “Ani sıcaklık düşüşü ve şiddetli rüzgarlar nedeniyle bu durum gözlemleniyor. Ancak İstanbul'da bu durumun uzun süreli olması beklenmiyor” dedi. Prof. Dr. Şen, Marmara Bölgesi'nde devam eden yağışların, özellikle belirtilen illerde güçlü olacağını ifade etti. İstanbul’un kuzey bölgelerinde etkili olan yağışların, öğleden sonra azalacağı, gün sonuna doğru ise Batı Marmara'da kar yağışlarının süreceği öngörülüyor.

Kar yağışının önümüzdeki günlerde ve özellikle de bu akşamdan itibaren nasıl bir seyir altında olacağı belirlenecek. Vatandaşlar ve özellikle de öğrenciler, karın tadını çıkarmak için saat sayıyor. Bir yandan işe nasıl gideceğini kara kara düşünen bir kesim de bulunuyor.