Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli yağış uyarısı yaptı. Bugün sabah saatlerinde etkili olacak olan yağışlar için sel ve su baskını uyarısı da verildi.

Başta İstanbul olmak üzere özellikle Marmara Bölgesi’nde yaşayan vatandaşlar geceyi gök gürültüsü ve sağanak yağış ile geçirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, "8 Şubat 2022 Salı hava durumu" için de uyarılarda bulundu. Peki bugün hava nasıl olacak? Bugün yağmur yağacak mı? 8 Şubat 2022 Salı hava durumu ve detaylar haberimizde…

8 Şubat 2022 Salı hava durumu, sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava durumu tahmin raporunu hafta başında yayınladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bazı illerde şiddetli sağanak yağışı etkili olurken bazı illerde ise kar yağışı bekleniyor. Peki bugün hava nasıl olacak? Bugün yağmur yağacak mı? işte Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8 Şubat 2022 hava durumu tahminleri…

1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı! 1 Mart Altın Fiyatları Rekor Tazeledi! Gram Altın Kuyumcularda Kalmadı!

meteoroloji-uyardi-kuvvetli-yagmur-geliyor-sel-ve-su-baskinlarina-dikkat-3

8 Şubat 2022 Salı bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 8 Şubat hava durumu raporu açıklandı. Yapılan son değerlendirmelere göre bugün ülke genelinde parçalı bulutlu ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Marmara Bölgesi, Ege bölgesi, Akdeniz Bölgesi, Batı Karadeniz Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Birgül Doğu Anadolu, Samsun, Amasya, Tokat, Çorum ve Bayburt çevreleri yağışlı geçecek. Akdeniz ve Ege kıyıları ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yağışlar sağanak şeklinde etkili olurken diğer bölgelerde Karla Karışık Yağmur ve kar bekleniyor. Ege, Marmara, Batı Akdeniz, doğunun batısı, Batı Karadeniz ile Mersin, Niğde, Nevşehir Bülbül Adana ve Osmaniye çevrelerinde yağışlar yerel olarak kuvvetli olacak. Karadeniz'in yüksek kesimleri ve Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde ise Çığ tehlikesi bulunuyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı uyarıdan buzlanma ve don olayları ile birlikte sel, su baskını, Çığ tehlikesi gibi olaylara karşı tedbirli olunmasını istedi.

Hava sıcaklığı az oluyor

Diğer yandan yağışlarla birlikte hava sıcaklığı da düşmeye başlayacak. Marmara ve Ege Bölgesi'nde 4 ila 8 derece arasında hava sıcaklığı düşüşü beklenirken iç ve Kuzeydoğu kesimlerde ise 1 ila 3 derece arasında sıcaklık artışı tahmin ediliyor. Yurdun diğer bölgelerinde ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

meteoroloji-uyardi-kuvvetli-yagmur-geliyor-sel-ve-su-baskinlarina-dikkat-2

Kuvvetli yağış etkili olacak

Bugün başta İstanbul olmak üzere Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz bölgesinde şiddetli sağanak yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda bu bölgelerde yaşayanların şiddetli yağış sırasında oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olması istendi.