Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Profesör Doktor Orhan Şen hava durumu tahminleri için peş peşe uyarılarda bulundu. Tam 6 gün devam edecek olan Karla Karışık yağmur ve sağanak geliyor. Marmara Ege ve Batı Karadeniz Bölgesi'nde yağışlar yoğun olarak görülecek. İşte 21 Şubat 2022 hava durumu…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika hava durumu tahmin raporları yayınlandı. Ayrıca ünlü meteoroloji Uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen de son dakika açıklamaları yaparak bu hafta etkili olacak olan karla karışık yağmur ve kar yağışlı için uyarılarda bulundu. Cuma gününe kadar yurdun Doğu kesimlerinde kar yağışı bekleniyor. Ayrıca bugün Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi ve Batı Karadeniz bölgesinde şiddetli sağanak yağışlar etkili olacak. 21 Şubat 2022 Pazartesi hava durumu tahmin raporu ve detaylar haberimizde...

21 Şubat 2022 bugün hava nasıl olacak?

21 Şubat 2022 Pazartesi hava durumu belli oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurt genelinde hava parçalı bulutlu ve çok bulutlu olacak. Güney ve kuzey Ege, Batı Karadeniz, Akdeniz, orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun Kuzey ve Güney doğrusu ile Bursa, Balıkesir, Çankırı, Karaman, Konya, Yozgat, Kayseri, Sivas, Kilis, Gaziantep, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak olarak görülecek olan yağışların, Doğu Anadolu'nun Kuzey ve Güney doğusunda Karla Karışık Yağmur ve kar şeklinde görülecek. Doğu kesimlerde sabah saatlerinden itibaren don ve buzlanma olaylarına karşı tedbirli olunması istendi.

meteoroloji-uzmani-orhan-sen-uyardi-6-gun-surecek-kar-yagisi-ve-saganak-geliyor-3

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

4-5 gün sürecek

Meteoroloji Uzmanı Profesör Doktor Orhan Şen diye sosyal medya hesabından bu hafta hava durumuna ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Trakya, Marmara ve Ege Bölgesi'nde bu sabah itibariyle sağanak yağışların başlayacağını belirten Şen, Salı gününden itibaren sağanak yağışların tüm yurda yayılan ocağını ve dört beş gün devam edeceğini dile getirdi. Orhan Şen açıklamasının devamında yağmurun salı gününden itibaren şiddetini arttıracağını belirtirken, Marmara, Akdeniz ve güney Ege bölgelerinde Yağmur nedeniyle su baskınlarının oluşabileceğini diğer bölgelerde ise genellikle yüksek kesimlerde Karla Karışık Yağmur ve kar beklendiğini dile getirdi. Orhan Şen aynı zamanda Doğu Anadolu Bölgesi'nde de yoğun kar yağışı görüleceğini söyledi.