Yılbaşına yaklaşırken Türkiye halen daha beklenen kış havasıyla tanışamadı. Yetersiz kar yağışı ve yağmurlar nedeniyle barajlar istenilen seviyelere ulaşamadı.

Yılbaşına yaklaşırken Türkiye halen daha beklenen kış havasıyla tanışamadı. Yetersiz kar yağışı ve yağmurlar nedeniyle barajlar istenilen seviyelere ulaşamadı. Bugün doğu bölgeler ile Doğu Karadeniz'in yüksek bölgelerinde kar yağışı etkisini gösterdi. Ancak bu kar yağışı ülkenin büyük bölümünde sadece havanın soğuk geçmesini sağladı. Beklenen kar yağışlarının ne zaman geleceği merak konusu oldu.

Fırtına kuvvetli etki gösterecek


Hava durumunda yaşanan ani değişimler özellikle son zamanlarda göze çarpıyor. Ankara bugüne karla uyandı ancak ilerleyen günlerde havanın güneşli geçeceği aktarılıyor. Meteoroloji, İstanbul için verdiği "sarı uyarı" endişeye neden oldu.Gelen bilgilere göre yarın İstanbul'da fırtına etkisini gösterecek. Yarın Marmara Bölgesi ile Ege'nin kuzey kesimlerinde yaşanacak kuvvetli rüzgarların hızının 60-75 kilometre/saat olacağı bildirildi.

Çatı uçması ve baca tıkanması yaşanabilir!


Fırtına nedeniyle birçok olumsuzluğun meydana gelebileceği bilgisi verildi. Özellikle çatı uçması, baca tıkanması, soba zehirlenmesi ve direk devrilmesi gibi birçok tehlikeye karşı vatandaşlara uyarı yapıldı. Ulaşımda da çeşitli aksamaların yaşanabileceği ve sürücülerin buna göre plan yapması gerektiği ifade edildi.