Meteorolojiden gelen son hava raporuna göre yurt genelinde yağışlı hava etkisini gösterecek. Marmara, Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da sağanak yağışlı bir hava hakim olacak.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!
Meteorolojiden gelen son hava raporuna göre yurt genelinde yağışlı hava etkisini gösterecek. Marmara, Ege, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da sağanak yağışlı bir hava hakim olacak. Akdeniz'de Toros Dağları civarında, Doğu Anadolu'nun yükseklerinde sağanak yağışlar yerini karla karışık yağışlara ve kara bırakacak.


Kuvvetli yağışlar ve rüzgarlar


Sabah saatlerinde Antalya ve Mersin'de görülecek kuvvetli yağışlar, öğle saatlerinden sonra tüm Akdeniz'de hakim olacak. Kuvvetli yağışlar gün içinde Edirne ve Kahramanmaraş civarında da etkili olacak. Akdeniz ve İç Anadolu bölgeleri ile Trabzon, Giresun ve Ordu civarında güneyli yönlerden yer yer kuvvetli (50-80 km/sa) fırtınalar görülecek. Kuvvetli rüzgarlar Marmara ve Ege bölgesinde kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli esecek.


Ulaşımda aksamalar görülebilir


Kuvvetli rüzgarlardan dolayı baca tıkanması, çatı uçması ve ağaç devrilmesi gibi birçok olumsuzluğa karşı vatandaşlar uyarıldı. Kuvvetli yağışlar ve rüzgarlar nedeniyle gün içinde ulaşımda görülecek güçlüklere karşı sürücüler ve toplu taşımayı kullanacak vatandaşlara da uyarı yapıldı.