Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından kuvvetli yağış ve fırtınaya karşı uyarı yapıldı. Hava sıcaklıklarının düşeceği belirtilen açıklamada yağmurlu günlerin başlayacağı belirtildi. Peki, hangi bölgeler kuvvetli yağıştan etkilenecek? İllere göre hava sıcakları ne kadar düşecek? İşte detaylar…

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli yağmur yağışı ve fırtınaya karşı alarm verdi! Marmara ve Ege Bölgesi’nde rüzgarla karşılık yağmur yağışının etkili olacağı belirtildi. Kuvvetli rüzgar nedeniyle soba ve doğalgaz zehirlenmelerinin ortaya çıkabileceğine karşı uyarı da bulunuldu. Hafta sonu boyunda devam edecek olan kuvvetli yağışların Marmara Bölgesi’nde başlaması bekleniyor. Marmara’nın kuzey ve batı bölgesinde başlayacak olan yağmur yağışları Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, Balıkesir ve  Kırklareli’nde etkili olacak.

indir-13

Kıyı Hattında Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Ege Bölgesi için fırtına uyarısı yapıldı. Özellikle kıyı hattında rüzgar seviyesinin en üst noktaya ulaşabileceği açıklandı. Pazar günü için verilen fırtına ve kuvvetli yağış uyarısı İzmir, Muğla ve Aydın illerini kapsıyor. Gizli buzlanma, sis ve dona karşı vatandaşların tedbirli olması tavsiye edildi. Güney ve güney-batı yönlerinde rüzgarın saatte 60 km’ye kadar ulaşması bekleniyor. Ülkemizin iç kesimlerinde ise sıcakların artmaya devam etmesi bekleniyor.

yagmursaganak-1476127

Karadeniz Bölgesi Karla Kaplanacak

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ise hafta içi başlayan kar yağışlarının devam edeceği açıklandı. İç kesimlerde yer alan yüksek yamaçlarda çığ tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Doğu Anadolu Bölgesi’nde de kar yağışı nedeniyle buzlanma uyarısı yapıldı. Sabah saatlerinden itibaren bölgede sislenmenin başlayacağı ve yer yer kar yağışının şiddetinin artacağı açıklandı. Erzurum ve Kars’ta hava sıcaklığının gece saatlerinde eksilere düşmesi bekleniyor. Güney Anadolu Bölgesi’ndeki Şanlıurfa 19 derece sıcaklığa ulaşacak. Adıyaman, Gaziantep ve Diyarbakır’da ise sıcaklıkların 14 derecenin üstüne çıkması bekleniyor.