Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni kar yağışı uyarısı yayınladı. Türkiye'de Ocak ayının ortalarında etkili olan ve hayatı felç eden kar yağışı gitti derken geri dönüyor. Peki İstanbul'a kar yağacak mı?

Ocak ayında Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı neredeyse hayatı durma noktasına getirmişti. Kar yağışının ardından mevsim normallerinin üstüne çıkan sıcaklıklar yeniden düşmeye başlıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre kar yağışı yurda yeniden geri dönecek. Tüm yurtta geçtiğimiz hafta etkisini gösteren sıcaklıklar düşmeye başlayacak ve kar yağışı bir kez daha etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son hava durumu tahmin raporuna göre Önümüzdeki hafta Yağmur'la başlıyor. Gelecek haftanın sonlarına doğru ise Yurt genelinde kar yağışları geri dönüyor ve hava sıcaklıkları Bir Hayli düşüyor.

Kar yağışı Çarşamba günü geri dönüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu tahmin raporlarına göre 6-10 Şubat arasında önce güneşli günler etkili olacak ancak çarşamba gününden sonra kar yağışı yeniden etkisini göstermeye başlayacak. Pazar gününden itibaren yurdun Batı kesimlerinde hava sıcaklıkları artacak. Ancak yeni hafta sağanak yağışla başlayacak.

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..

Salı gününe dikkat

Bugünden itibaren yeni bir yağışlı hava Türkiye'de etkili olmaya başlayacak. Önce Doğu Anadolu ve İç Anadolu'da görülmeye başlanacak olan kar yağışı daha sonra yurt geneline yayılacak. Şubat ayının ortalarında birçok ilde kar yağışının etkisini göstermesi beklenirken Çarşamba gününden itibaren hemen hemen tüm illerde kar yağışının görüleceği tahmin ediliyor. Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan 5 günlük hava durumu tahmini Sonrasında da kar yağışının etkisini sürdüreceği gelen bilgiler arasında.

meteorolojiden-yeni-kar-yagisi-uyarisi-bitti-derken-geri-donuyor-2

İstanbul'a kar yağacak mı?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonrasında en çok merak edilen soru ise İstanbul'a kar yağacak mı sorusunun yanıtı oldu. Kar yağışından nasibini alan illerden biri de İstanbul olacak. Özellikle İstanbul Avrupa Yakası'nda Gelecek hafta çarşamba gününden itibaren yoğun kar yağışı bekleniyor.