Sosyal medyada Metin Akpınar gündem olunca ilk soru "Neden Gündem Oldu? sonraki soru ise "Eğitim oranı yükseldikçe oy oranımız düşüyor" Kim dedi? oldu. Ve tabi sonra servis edilenler ile Metin Akpınar Siyaset Meydanı Programı Tarihi Nedir? Hevlici Hikayesi Kimin? Ne Analtıyor? Metin Akpınar Ne Dedi... soruları sıralandı.

"Oyuncu Metin Akpınar Türk milletine hakaret etti" manşetleri ile Antalya'da Altın Portakal Film Festivali'ne katılan Metin Akpınar'ın sahnede yaptığı konuşma verildi ve sosyal medya da birbirine girdi.

Birçok kanalda ve hesapta Metin Akpınar'ın "Altılı masayı yücelten sözlerinin yanı sıra Türk milletini ise cahillikle suçladı" denmesinin ardından ise bu defa arşiv görüntüleri ile bambaşka bir agı çalışması başladı.

Metin Akpınar katıldığı Altın Portakal Film Festivali'nde "Seküler, laik, pozitivist, Kemalistsinizdir, ne mutlu bana. Ama bir de karşı tarafta kocaman yüzde 51 var. Bugün Türkiye cahil bir ülkedir. Ben necip Türk Milleti'nin kararlarından ve allegliğinden ödü patlayan bir sanatçıyım. O yüzden onlar seçebiliyorlar, niye, çünkü (onu seçenlerin) ortalama eğitim seviyesi ilkokul beş. Daha liseden mezun bile olamadılar" sözleri ile gündem oldu.

Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı! Meteoroloji Dışarı Adım Atmayın Diyor! Sağanak Yağış Cumartesi Pazar Günlerini Esir Aldı!

Metin Akpınar, yeni nesil oyunculara sitem etti

Duayen tiyatrocu Metin Akpınar'ın Millet İttifakı hakkında, "Yeniden parlamenter sisteme geçme kararında birleştiler. Ayrı düşünen partiler, ayrı programları olan, manifestoları olan insanlar bir araya geldiler bu iş için, artık sandık emniyeti seçimin emniyeti bakımından, sandık güvenliğini korumak anlamında anlaştılar tamam. Yok şimdi kim bakan olacak, kim Kültür Bakanı olacak, kim Başkan olacak, Başkan olur mu, olmaz mı, biz noteriz, noter değiliz, masadan kim kalkar, kalkarsa biz ne yaparız, dağılır mıyız?, birliğe devam mı ederiz, falan gibi şeyler basının çok üstünüze geldiği olaylardır. Bu taleplerde bulunmayın. 6'lı masadan ümidinizi kesmeyin. Kurtarıcı olacak" dediği program eleşirilerin hedefi de oldu.

Daha önce Eski AKP'li Enerji Bakanı Taner Yıldız tarafından "Türkiye'de eğitim seviyesi yükseldikçe oy oranımız düşüyor" sözleri dile gelmişken, sosyal medyada Akpınar'ın AKP'nin muhalif söylemleri "siz laik ve Kemalistsiniz ama karşımızda cahil bir millet var" ve "ilkokul 5 seviyesinde bu milletin kararlarından korkuyorum." sözleri ile hedef haline gelmesi gündem oldu.

Bu arada Metin Akpınar'ın yıllar önce Ali Kırca ile Siyaset Meydanı'na katıldığı bölüm de kesilerek yayınlanıp, yeni bir algı çalışması yapılınca yine ortalık karıştı.

Akpınar'ın Siyaset Meydanı'nda vatandaşın siyasete bakışını meşhur "Hevlici" hikayesi ile anlatıp değerlendiren sözleri kesilerek sosyal medyada yine "Atatürk düşmanı" olarak servis edildi.

Metin Akpınar'dan Hevlici Mehmet fıkrası üzerinden Atatürk'e Ayyaş benzetmesi...🤔 - YouTube