AKP Gençlik Kolları'nın ambulanstan önce gitmesi ve "Binlerce yaralı, sayısı belli olmayacak kadar da ölü var" şeklinde "yalan" ifadeleri ile dikkat çeken kaza sonrası ortaya çok daha kayda değer beyanlar ve bilgiler çıktı.

9 Eylül İzmir'in kurtuşu ve Tarkan konseri öncesi Avcılar'da yaşanan metrobüs kazası sonrası AKP Gençlik Kolları üyeleri kaza yerine ambulanstan da önce gelerek dikkat çekmiş ve "binlerce yaralı, çok sayıda ölü" olduğunu iddia eden videoları sosyal medyaya servis etmişlerdi ki kısa süre sonra bilgilerin "yalan" olduğu ortaya çıkınca, milleti tehlikeli şekilde galeyana getirmeleri sebebi ile tepkinin adresi olmuşlardı.

AKP Gençlik Kolları'ndan provokasyon: Avcılar'daki kaza yerine gittiler, 'binlerce yaralı sayısı belli olmayacak kadar ölü var' dediler « Spot Haberler

İstanbul Avcılar'da zamanlaması ve şekli ile de kuşku uyandıran iki metrobüsün kafa kafaya çarpışması sonucu 2'si ağır 50 kişi yaralanmıştı. Ülkede yaşanan olumsuzluklar, çöken sağlık sistemi ve yoksullaşmanın ardından ise doktor kaybı yaşanması ile de kazada yaralananlar maalesef hastanelerde bekletilmişti. Çapa Tıp Fakültesi aciline getirilen üç yaralının beyin cerrahı olmaması nedeniyle içeri alınmaması ise gündem olmuştu.

Çapa Tıp acilinde skandal. Metrobüs kazası sonrası yaralılar 15 dakika acil önünde bekletildi. Beyin cerrahı yok denildi - Halka Tercüman

Bu arada AKP Gençlik Kolları üyesi genç bir kadının sosyal medyada servis edilen videoda "AK Parti Avcılar olarak kaza yerindeyiz. İki metrobüs çok feci bir şekilde çarpıştı. Binlerce yaralı, sayısı belli olmayacak kadar da ölü var. İBB yetkililerine buradan sesleniyoruz. Bu canların hesabını kime nasıl vereceksiniz." demesi sonrası ise "Siyasi sevinçlerinize insanlığınızı feda etmeyin." sözleri ile tepki çekmişti.

Avcılar'da metrobüs kazası: Yaralı sayısı 99'a yükseldi - Dünya Gazetesi

Sonrasında ise sosyal medyada birçok "İETT şoförleri araçları çok hor kullanıyor", "İETT şoförleri eski kadro ve sabotaj yapıyor", "Defalarca şoförleri uyarıyoruz" gibi geribildirimler gelirken,  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yaşanan olayda kazazedeleri ziyaret ettiği sırada ise metrobüs kazasını bizzat yaşayanların da "bu şoförler bilerek yapıyor, belki fazla bir komplo teorisi diyeceksiniz ama bu şoförler belli ki eski kadro ve size sabotaj düzenliyorlar" gibi cümleler ile yaşanılanları anlattıkları görüldü.

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

Bu arada sosyal medyada geçmiş tarihe ait İETT şoför şikayet kayıtları da yer aldı.

İşte o sözlerden bazıları;