Erdoğan için yapılan anket sonucu mehalef kesimi de sinirlendirecek cinsten oldu. Vatandaş’ın Erdoğan onayı muazzam…

Erdoğan için yapılan anket sonucu mehalef kesimi de sinirlendirecek cinsten oldu. Vatandaş’ın Erdoğan onayı muazzam…

MetroPOLL Araştırma tarafından yapılan Nisan ayı anketinde, seçmenlere "Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?" diye soruldu.

''Türkiye'nin Nabzı Nisan 2022'' başlığı altında Türkiye’nin en gelişmiş ve en isabetli sonuçları ile ünlü MetroPOLL Araştırma tarafından bir anket  yapıldı.

Yapılan ''Türkiye'nin Nabzı Nisan 2022'' anketinin sonuçlarının Erdoğan’ı kızdıracağı bilinirken, yaşanılan ortamda öyle bir sonuç geldi ki ilk sinirlenen ise muhalef kesim oldu.

Gözden kaçırmayın

Bu Kadarı da Oldu! Çocuklar Devlet Okullarında Bile Hizbullahçılara Emanet! Skandal Bununlada Kalmıyor... Bu Kadarı da Oldu! Çocuklar Devlet Okullarında Bile Hizbullahçılara Emanet! Skandal Bununlada Kalmıyor...

Ankette “Genel olarak düşündüğünüzde Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı görevini yapış tarzını onaylıyor musunuz?” denildi ve alınan cevaplar şöyle oldu;

Millet İttifakı fark attı! İşte son oy oranları - Tele1

“Evet onaylıyorum” diyenlerin oranı yüzde 42,1 ve “Hayır onaylamıyorum” diyenlerin oranı yüzde 53,6 oldu.

“Fikrim yok” diyenlerin oranı yüzde 4,3 olan anket sonucu muhalif kesimden ciddi eleştiriler aldı.

Türkiye’nin geldiği noktada çöken ekonomi, tartışmalı siyasi kararlar derken dünyanın ikinci ligine düşmüşken ve bir zamanların Avrupalı ülkesi olarak tanınırken birden Araplaşmaya başlamışken, açlık sınırı altında maaş alan milyonların olduğu ve bununla beraber “adatalet” kavramının kalmadığı apaçık ilan edilmişken halen onaylayan kesimin olmasını bırakın bir de üstüne bu oranın yüzde 42,1 gibi ciddi bir rakam çıkması muhalif kesim tarafından anlamlandırılamadı.

Bununla birlikte onay oranının düştüğü de bir gerçek olarak ortada duran AKP Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu sonuçlardan memnun olmayacağı tabi ki de aşikar.

Bu arada ayrıca bir toplum tesi konusu olabilecek bu sonuçların “Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna göre dağılım ise şu şekilde oldu: