Yoksullaştırılan Türkiye'de yükselen fiyatlar nedeniyle asgari ücretli ayrı, emekli ayrı, beyaz yakalı ayrı yıkım yaşıyor. Sonuç ise şaşırtmadı.

Yoksullaştırılan Türkiye'de yükselen fiyatlar nedeniyle asgari ücretli ayrı, emekli ayrı, beyaz yakalı ayrı yıkım yaşıyor. Sonuç ise şaşırtmadı.

Geçim derdine düşen, gıdaya bile ulaşamaz hale gelen vatandaş, bayram alışverişinden de uzak kaldı. Her yıl bayram telaşıyla dolup taşan çarşılarda esnaf da vatandaşın ancak bakabildiği ürünü Arapların aldığını söyledi.

Avrupalı ayağını kesti, yerli AVM'ye kaçıyor; Araplar olmasa bittik! - Turizm Günlüğü

Ülkede yaşanılan ekonomik yıkımın geldiği noktada, yani ekmeğin bile düşünülerek alındığı bu zamanda pek de bir önemi kalmadı ancak bir yıl önce 30 liraya satılan en ucuz şekerin kilosu 63 lira, lokumun kilosu 45-50 liradan başlaması artık tüm kesim tarafından "pes" denilerek karşılandı.

Daha sadece bir yıl önce 20 liraya satılan tişörtler 60-70 TL’den, 100 liraya satılan pantolonlar ise 250 lirayı aşarken vatandaşın düştüğü durumda "ikinci el ayakkabı satışı patlaması" haberlerinin yer aldığı noktalara geldik.

Esnaf ise özellikle son üç aydır işlerin durma noktasına geldiğini belirtirken dükkânını siftah yapmadan kapattığını söyleyip umudunun ise artık sadece yabancı turist olduğunu anlatıyor. Yani artık sadece inşaat sektörünün değil, her sektörün tek alıcıları Araplar olmuş durumda.

Araplar İstanbul'da bayram etti -

Mahalle esnafının bile "Yerliler kızarak çıkıyor dükkândan, yabancı için ise son derece ucuz. Yerli bakıyor, yabancı alıyor” sözleri ise acı gerçeği gözler önüne seriyor.

Ziraat Bankası Müşterilerine Nisan Ayında Büyük Avantajlar Sunuyor! Ziraat Bankası Müşterilerine Nisan Ayında Büyük Avantajlar Sunuyor!

İstanbul'a gelen her 4 turistten biri Arap ama...