Türkiye'de dün başlayan aşılanma süreci devam ediyor. İlk etapta sağlık çalışanları ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlara yapılacak 3 milyon doz aşı için ülkenin dört bir yanında sağlık merkezlerinde yoğunluk oluşmaya başladı.

Türkiye'de dün başlayan aşılanma süreci devam ediyor. İlk etapta sağlık çalışanları ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlara yapılacak 3 milyon doz aşı için ülkenin dört bir yanında sağlık merkezlerinde yoğunluk oluşmaya başladı. Siyasiler de halka örnek olmak adına aşı yaptırmaya başladı. Koronavirüs aşısı yaptırdığını Twitter'dan paylaştığı bir fotoğrafla duyuran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, halkı aşı yaptırmaya davet etti.


Aşı davetine Kılıçdaroğlu'ndan olumlu cevap!


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sonra aşı olan ilk siyasi lider Cumhurbaşkanı Erdoğan olmuştu. Aşı olmak için Ankara Şehir Hastanesine giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aşılandığı anlar görüntülendi. Tüm halka zamanı gelince aşı yaptırması tavsiyesinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, halka örnek olması adına siyasi parti liderlerine de aşı yaptırma önerisinde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Sağlık Bakanı Koca'nın aşı daveti üzerine konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tavsiyeye riayet edeceğini ve aşı yaptıracağını söyledi.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kendisini aradığı belirten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de aşı olan siyasiler arasına girdi. Aşı yaptırdığını Twitter hesabından duyuran Akşener, herkesi aşı olmaya davet etti.


Türkiye'de vaka sayısı ne kadar?


Türkiye'de dün başlayan aşılanmada şimdiye kadar 260 binden fazla kişiye aşı yapıldı. Şubat ayının başına kadar Türkiye'ye yaklaşık 30 milyon doz Sinovac aşısı geleceği duyuruldu. Aşılanmaya ilişkin bilgi almak isteyen vatandaşların Sağlık Bakanlığının "E-Nabız" adlı uygulamasını kullanabileceği kaydedildi. Türkiye'de koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının 23 bini aştığı, vaka sayısının ise 1 milyon 364 bine ulaştığı aktarıldı.