Migros, BİM, ŞOK ve A101 Market gelen cam, alüminyum ve plastik şişe ve saklama koruma ambalajlarını getiren vatandaşlara para ödemesi yapılıyor.

Az önce kesinleşti! Migros BİM, ŞOK, A101 markete gidenlere anında para iadesi yapılacak! Bir süredir doğaya insanın daha az zararlı olması için çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar arasında doğaya daha az zor çözünebilir atık malzeme atmak da vardır. Bu yüzden plastik poşetlerin kullanımını azaltmak için marketlerde para ile tedarik edilmeye başlanmıştır.

Geri Getirene Anında Ödeme

Sözü geçen cam, plastik, alüminyum gibi geri dönüşüme kazandırılması mümkün olan atıklar konusunda halkın da çok duyarlı olduğu bilinmektedir. Bu yüzden yapılan çalışmaya halkın büyük destek vereceğine kesin gözü ile bakılmaktadır.

Üstelik uygulanan depozitoların geri alınması da bütçelere faydalı olacağı bilinci ile hareket edileceği tahmin edilmektedir. Bundan sonra tüketilen tüm ürünlerden geri kalan ambalaj atıkları bu yöntem aracılığı ile geri dönüşüme gönderilebilecektir.

Geri dönüşüm insanlığın hatta dünya üzerinde yaşamın geleceği için oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Doğanın kirletilmemesi ve var olan kaynakların tüketilmemesi için artık insanların daha büyük çaba sarf etmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda yapılan çalışmalar her zaman desteklenmelidir.

ilan365.net özel haber

TC KİMLİK Numarası Son Hanesine Göre Ödemeler Var! 02468 ile Kimlik Numarası Bitenler 10.000 TL Ödeme Alıyor TC KİMLİK Numarası Son Hanesine Göre Ödemeler Var! 02468 ile Kimlik Numarası Bitenler 10.000 TL Ödeme Alıyor