Salgının hızının arttığı Kasım ayının sonunda Türkiye'de yüz yüze eğitime ara verilmişti. Online eğitimin sürdüğü okullarda yüz yüze eğitime ne zaman geçileceğine dair cevap Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan gelmişti.

Salgının hızının arttığı Kasım ayının sonunda Türkiye'de yüz yüze eğitime ara verilmişti. Online eğitimin sürdüğü okullarda yüz yüze eğitime ne zaman geçileceğine dair cevap Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan gelmişti. Bakan Selçuk, bir ilke kararı olarak okullardaki yüz yüze eğitimin 15 Şubat'ta başlaması kararını aldıklarını kaydetmişti.

"15 Şubat'ta yüz yüze eğitim başlıyor"


Konu hakkında yeni bir açıklamada bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının yayılma seyrinin düştüğü oranda okulların yeniden açılacağını söyledi. "Birlikte 23 Gün Etkinlikleri" programının tanıtımında konuşan Bakan Selçuk, bugün 3 haftalık yarıyıl tatilinin başladığını hatırlattı. Üç hafta sonra 15 Şubat'ta yeniden okullara dönüleceğinin müjdesini veren Bakan Selçuk, tüm öğrencileri okullarda görmekten dolayı mutlu olacaklarını kaydetti.23 gün sürecek bu tatil boyunca öğrencilerin hem dinlenmesi hem de eğlenmesi gerektiğini kaydeden Bakan Selçuk, öğrencilerin bu uzun kış tatilini fırsat bilmesi gerektiğini aktardı. Bakan Selçuk, bu dönemde koronavirüs salgını da göz önünde bulundurularak öğrencilerin bol bol gezmesi ve kitap okuması gerektiğini aktardı. Bu tatili fırsat bilip öğrencilerin kafalarını rahatlatması gerektiğinin altını çizen Bakan Selçuk, bu dönemde hem öğrenciler hem de velilerle iletişimi sürdüreceklerini kaydetti.

"Birlikte 23 Gün" programı nedir?


Öğrencilerin "Birlikte 23 Gün" takvimine "http://birlikte23gun.meb.gov.tr/index2.html" adresinden ulaşabileceği bildirildi. Bu programla birlikte ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilerin 23 günlük tatil boyunca çeşitli etkinliklere katılımı sağlanacak?