Milli Savunma Bakanlığı 236 Sözleşmeli Personel Alacak! Başvuru Şartları

Milli Savunma Bakanlığı 236 Sözleşmeli Personel Alacak! Başvuru Şartları. Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanını yayınladı. Bakanlık bünyesinde 236 personel başvuru yapabilecek. Duyuru da özellikle yıl sonuna vurgu yapıldı. Başvuru yapmak isteyen adayların 31 Aralık 2022 tarihine kadar son başvurusunu iletmesi yeterli oluyor. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan personel alımı için şartlar netleşti. Sözleşmeli personel alımında 657 sayılı devlet memurları kanunundaki şartları karşılayanlar görevde hak sahibi olabilecek. Her aday bir tek pozisyonda başvuru yapabilecek. Adayların başvuruda bulunabilmesi için ustalık ya da kalfalık belgesi bulunmalıdır. Bunun yanı sıra uluslararası geçerliliği bulunan MEB onaylı ÖSYM'nin eşdeğer kabul ettiği bir belge ile sınav belgesi sisteme online ortamda eklenmelidir.

MSB Personel Alımı Nasıl Yapılacak?

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Başvuru sırasında talep edilen şartları karşılayanlar sözleşmeli personel pozisyonunda işe başlayabilecek istenen belgeleri online ortamda sisteme yükledikten sonra ön başvuru süreci kabul edilmiş olunacak. Kaydı tamamlananlar ve kabul edilenler sözlü sınava alınacak. Ardından sağlık raporu işlemleri için belgeleri istenecek. Son olarak güvenlik soruşturmasından geçerek tüm aşamalar tamamlanmış olacak. Gerekli görüldüğünde uygulama sınavı da yapılacak olunup adayların belirli aralıklarla kılavuza yönelik güncellemeleri de takip etmesi gerekiyor. Kılavuz içerisinde gerekli şartlar sınav yerine dair sınav başvuru bilgileri detaylı olarak aktarılmaktadır. 

MSB Personel Alımı Şartı

Milli Savunma Bakanlığında çalışmak üzere sözleşmeli personel olarak çalışmak isteyenlerin şu şartları karşılaması gerekiyor:

  • 657 sayılı devlet kanunu içerisinde yer alan 48.madde hükümlerini yerine getirmek

  • ÖSYM'nin yapmış olduğu KPSS 2022 sınavına katılmak ve gerekli puanı almak

  • Öğrenim durumuna göre gerekli nitelikleri karşılıyor olmak

  • Başvuru süresi içerisinde belgeleri tamamlayarak bilgileri net olarak doğru beyanlarla sunabilmek

  • Sınava başvuruda bulunmak isteyen kişilerin 2 Aralık tarihinden itibaren başvuruları online ortamda kabul edilmeye başlanıyor.

  • Yıl sonuna kadar geçerli olan başvuru süreci personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek.

MSB Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Yalnızca internet ortamından yapılacak olan başvurular kabul edilecektir. E-devlet şifresi ile giriş yapan kullanıcı tercihini yap ekranı ile gerekli alanlar doldurulabilir. Son olarak tercihler tekrar incelenerek kontrol edilebiliyor. Sınav yeri ve sınav tarihi hakkında genel bilgiler personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden net olarak açıklanmaktadır.