2013 yılında daha ABD Başkan yardımcısı iken bireysel silahlanmaya karşı hamleleri ile basına gelen Joe Biden o silahların kendisine doğrultulmasının önüne geçemedi.

ABD Başkanı Joe Biden, seçildiği günden beri kendisine yönelik saldırı haberleri ile gündemden düşmüyor. Şimdi de  ABD'nın uluslararası yayın yapan haber kanalı MSNBC'nin Ulusal İlişkiler Analisti John Heilemann, 'Basınla Tanışın' programında Joe Biden’e karşı olan silahlanma ile ilgili haber verdi.

kubadaki-protestolara-iliskin-joe-bidendan-aciklama-h1626172392-63654b

Programda sunucu Chuck Todd'un sorularını yanıtlayan John Heilemann programda eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili bölümde, "Joe Biden'ın gayri meşru olduğunu ve şiddetin onu ortadan kaldırmak ve Donald Trump'ı eski haline getirmek için uygun bir araç olduğunu söyleyen yüzde 8, belki de yüzde 12'ye varan oranlar gösteren bir araştırma var. Bu, 20 ila 30 milyon insanı temsil ediyor. 20 ile 30 milyon insanın silahlanmaya hazır olduğunu gösteriyor” dedi.

John Heilemann, Trump destekçilerinin, 'siyasi şiddeti destekleyen bir kitle hareketini' temsil ettiğini de sözlerine ekledi.

Program sonrası Heilemann'ın açıklamalarına ABD basınından tepki geldi.

Joe Biden, henüz 2013 Yılında Barack Obama yönetiminde ABD Başkan Yardımcısı iken başlamıştı sivil silahlanma ile mücadeleye. Ateşli silahların yol açtığı şiddet olaylarının önüne geçilmesi amacıyla emniyet, sağlık sektörü, silah lobisi ve eğlence sektörünün temsilcileriyle görüşmelerde bulunuyordu o dönemlerde.

s-4ca9bf443dd30a45b3cda84a1ae56e116e43fbf8

Sonrasında 20 Ocak 2021’de ABD başkanı olması sonrası hakkında yapılan gösteri ve protestolar bir gün dahi durmadı desek yeridir.

Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne? Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne?

Önce Trump destekçileri 3 Kasım 2020'deki başkanlık seçimlerinin sonuçlarının resmileştiği Kongre oturumu devam ederken Kongre binasını bastılar, sonrasında Demokrat Parti liderine karşı ülkenin doğu yakasındaki başkent Washington’dan, batı yakasındaki Portland kentine kadar birçok büyük kentte protesto gösterileri düzenlendi ve hatta bazı eyaletlerde artan protestolar nedeniyle yerel güvenlik güçlerine ek olarak ulusal muhafızlar da görev yaptı.

Tabi bununla kalmadı başta ekonomi ajandasını ve altyapı paketini anlatmak için gittiği Connecticut eyaletinde karşılaştığı protesto olmak üzere, Biden'ın ekonomi planını ABD Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda protesto eden McCarthy, akşam saatlerinde başladığı konuşmasını sabah saatlerine kadar sürdürdü. Toplamda 8 saat 32 dakika süren McCarthy'nin konuşması, ABD Temsilciler Meclisinin en uzun konuşması olarak tarihe geçti. İlginç bir protesto tarzı olarak da gündemde uzun süre yer etmişti.

619128-joe-biden-i-protesto-etmek-icin-yapti-tarihe-gecti-6197f9a077fa1

Şimdi alınan son habere göre sürekli olarak gündemde olan Biden karşıtı silahlanma ciddi bir hazırlık olarak Biden yönetimine karşı olan riski koruyor. Seçim sonuçları ile başlayan protestolar sonrası olası bir silahlı saldırı çok da küçümsenebilir bir ihtimal değil gibi görünüyor.