Asgari ücretin kaç TL'ye çıkacağına ilişkin sorular yanıt buldu. Bakan Vedat Bilgin, bombayı patlattı ve milyonlarca çalışanın yakın zaman sonra daha fazla asgari maaş alacağını duyurdu. Peki yeni zam ne zaman yapılacak? Asgari ücret net olarak kaç TL'ye çıkacak?

Milyonlarca asgari ücretli çalışanı yakından ilgilendiren karar sonunda geldi. Bir süredir maaşlara ne kadar zam yapılacağı konuşuluyordu. Gelen son bilgi doğrultusunda Bakan Vedat Bilgin, maaşlara zam yapılacağını açıkladı. Peki asgari ücret kaç TL olacak? Yeni asgari ücret zammı ne zaman geliyor?

Asgari Ücret Zammı Yolda!

Asgari ücret  zammına ilişkin konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, zam tarihi olarak Temmuz ayını gösterdi. Temmuz 2023'te maaşların artacağı vurgulandı. Bu da geçen yıl olduğu gibi asgari ücrete 1 yıl içerisinde iki defa zam yapılacağını gösteriyor. İlerleyen aylarda üçüncü bir zam kararı daha verilir mi onu da göreceğiz.

En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti! En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti!

Asgari Net Maaş Artacak!

Zam kararının ardında yatan bir diğer soru ise asgari ücretlilere ödenecek net maaşın kaç TL olacağıydı. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmasa da Temmuz ayına kadar ki süreçte enflasyon verilerine bakılarak yeni zam yapılması bekleniyor.