Asgari ücrete gelen zam sonrasında emekli ve asgari ücretli çalışanların maaşı arasındaki makas artmıştı. Bu sebeple SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin alım gücünü artırmak adına yeniden düzenlemeye gidildi.

Emeklilerin maaşlarına yüzde 16.45 zam netleşti. Nisan ayı içerisinde emeklilere çift ödeme geliyor! Ramazan Bayramı'nın gelmesiyle ikramiyelerin nisan ayı içerisinde hesaplara yatması kararlaştırıldı. Emeklilere çifte kazanç sağlanarak cepleri doldurulacak. Emeklilerin ve memurların maaşları enflasyon verileri baz alınarak yeniden belirlendi. Emekli maaşlarında şimdiden 8.95 aşan fark oluşmuştu. Böylelikle BAĞ-KUR ve SSK emeklisine 2 ay için toplamda yüzde 16.45 zam oranı ortaya çıkmış oldu. Nisan ayı içerisinde emekliler ikramiye alarak çifte kazanç elde edecekler. İkramiyeler ne zaman hesaplara yatacak? İşte detaylar!

İkramiyeler Nisan Ayında Hesaplara Yatacak?

Mayıs ayının ikisi ve dördü arası Ramazan Bayramı'dır. Bu sebeple emeklilere verilen Bayram ikramiyeleri nisan ayı içerisinde hesaplarına yatırılacak. Nisan ayının 25'i ile 30'u arasında emekliler ikramiyelerini maaş hesaplarından çekebileceklerdir. Böylece emeklilere önemli bir miktarda ödemenin yapılması hedefleniyor. Peki, enflasyon farkı maaşlara yansıtılacak mı? İşte detaylar!

Enflasyon Farkı Maaşlara Yansıtılacak

Temmuz ayında SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarına zam yapılarak emeklilerin rahatlaması amaçlanıyor. Temmuz ayının başında 6 aylık enflasyon oranı hesaplanarak zam yapılması kesinleşti. Toplu sözleşme kapsamında 100'de 7 zam yapılacak. Ayrıca enflasyon oranına bağlı olarak 7.5 i aşan kısımda emekli maaşlarına yansıtılacak. Mart ayı enflasyon verileri açıklandıktan sonra belirlenen bu oranların daha fazla yükseltilmesi beklenmektedir.

Yüzde 16.45 zam oranına ek olarak temmuz ayına kadar kalan 3 aylık veriler beklenmektedir. 3 aylık veriyi belirlendikten sonra SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarına eklenecek diğer zam oranlarının yüzdeleri belirlenecek. En düşük maaş 4500 TL olacak şekilde zam yapılması beklenmektedir. Bu zam oranlarının belirlenebilmesi için Temmuz ayına kadar beklemek gerekiyor. Milyonlarca emeklinin gözleri Temmuz ayında açıklanacak enflasyon verilerine çevrildi. Bayram zamanında yapılan ikramiyelerin de yeniden yapılan düzenleme ile zamlanması planlanmaktadır.

Yatırımcılar İçin Kazançlı Yolculuk: Bankalar Arasında Faiz ve Kâr Payı Rekabeti Yatırımcılar İçin Kazançlı Yolculuk: Bankalar Arasında Faiz ve Kâr Payı Rekabeti