Milyonlarca öğrenci eğitim öğretime pandemiye rağmen devam ederken okulların kapanmasına aylar kala 1250 TL burs müjdesi geldi! Başvuran tüm ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri tek sefere mahsus 1250 TL burs alabilecek.

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Ülkemizde pandemi nedeniyle uzaktan ve hybrid eğitim modelleri denenmiş olsa da Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ortak kararı ile artık pandemide izlenen seyir nedeniyle önlemler kapsamında yüz yüze eğitim tüm hızıyla sürüyor. Milyonlarca öğrenci, okullarında arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte eğitim görüyor. Okul ihtiyaçları da ekonomik olarak zor bir dönemden geçilen bu günlerde velileri zorlayabiliyor. İşte bu noktada Devletten milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren yeni burs desteği müjdesi geldi! Valilikler, Kaymakamlıklar, Milli Eğitim İl Müdürlükleri ve Belediyeler bünyesinde pek çok burs programı devreye alınırken son müjde ile milyonlarca ortaokul, lise ve üniversite öğrencisine tek sefere mahsus 1250 TL burs desteği de açıklandı! Başvuru yapan öğrenciler tek seferlik 1250 TL okul yardımı (burs) imkanından yararlanabilecekler! Peki başvuru nasıl ve nereye yapılıyor? 1250 TL burs desteğine ilişkin tüm bilgiler haberimizin devamında sizlerle...

Kaymamaklıklardan Öğrencilere Burs İmkanı

burs2

Ülkemizde milyonlarca öğrenciye, Kaymakamlıklar üzerinden kurs imkanı sunuluyor. 81 İl genelinde birçok ilçede kaymakamlıklar aracılığıyla ihtiyaç sahibi aileler ve okula giden evlatları desteklenerek iyi bir eğitim almaları, eğitim öğretimde yaşıtlarından geri kalmamaları amaçlanıyor. Kaymakamlık burslarına anaokulu dahil, ilkokul, ortaokul, lise, önlisans ve lisans (üniversite) öğrencileri başvurabilmektedir. Kaymakamlık öğrenci bursundan yararlanabilmek için kişinin T.C. vatandaşı olması, örgün eğitime devam ediyor olması ve ihtiyaç sahibi olması gerekiyor. İhtiyaç sahipliği durumunuzu Muhtarlıktan alacağınız fakirlik/yoksulluk belgesi ile destekleyebilirsiniz. Aranan son şart ise hane içi gelirin 2022 yılı için 4.250 TL (asgari ücret)'nin kişi başına düşen kısmının 3'te 1'den fazla olmamasıdır. Tüm bu şartları taşıyan öğrenciler, ikamet ettikleri yerdeki Kaymakamlıkların ilgili birimlerine müracaat ederek öğrenci bursu imkanlarından yararlanabileceklerdir.

Kaymakamlıklar 2022 yılı için öğrencilerin öğrenim seviyelerine göre değişen tutarlarda burs ödemesi yapmaktadır. İlk ve ortaokul öğrencileri için 600-750 TL, lise öğrencileri için 1000 TL ve üniversite öğrencileri için ise 1250 TL tek seferlik burs ödemesi yapılmaktadır.

TEV Öğrenci Bursları Başvuru Şartları

Türkiye Eğitim Vakfı (TEV), ülkemizde öğrencilere en çok burs sağlayan özel kurumların başında geliyor. 2022 yılında da belirli şartları taşıyan öğrencilere TEV tarafından düzenli ve tek seferlik olmak üzere ayrı ayrı burs imkanları sağlanıyor. TEV bursları doktora öğrencileri için 1,750 TL, yüksek lisans öğrencileri için 1.500 TL, üniversite öğrencileri için 1.250 TL ve lise öğrencileri için 750 TL olarak uygulanıyor. TEV burslarına başvurular online ortamda alınıyor.