Sosyal medyada "şaka" sanılan Miss Uganda Güzellik Yarışması skandalı gerçek çıktı. Sosyal medyada gündem olan yarışma için Kim Organize Etti? Kimler Tutuklandı? Yarışma Neden Durduruldu? soruları da artarda geldi.

Esenyurt’ta geçtiğimiz yıllarda Doğu Afrika ülkesi Uganda'dan Türkiye'ye çalışmak ve okumak için gelenler çok konuşulacak bir güzellik yarışması düzenlenmişti ki Esenyurt'ta kapatılan bir gece kulübünde yapılan Miss Uganda Güzellik Yarışması sonrasında emniyet ekipleri organizasyonu düzenleyen kişileri gözaltına almıştı.

Esenyurt'taki Erol Üçok Kültür Merkezi'nde dün akşam yapılan Miss Uganda 2022 Güzellik Yarışması'nda da çok sayıda kadın birinci olabilmek için jüri karşısına çıktı ve  yarışmayla ilgili de Esenyurt Belediyesi de Twitter'dan duyuru yaptı.

Esenyurt'ta 'Miss Uganda' güzellik yarışması - Diken

Esenyurt'ta ikincisi gerçekleşen Miss Uganda'nın ilk yarışması kamuoyunda birçok tartışmalara yol açmış, koronavirüs tedbirlerinin yoğun olarak uygulandığı 2020 yılının Kasım ayında bir gece kulübünde düzenlenen yarışmadan görüntüler sosyal medyada yayılınca durdurulmuştu.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, Esenyurt'ta bir gece kulübünde "Miss Uganda" adı altında güzellik yarışmasında konser ve parti verildiği de görülmüş ve izleyicilerin sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak yarışmayı izlediği görüntülere yansımıştı.

Esenyurt'ta gece kulübünde “Miss Uganda” güzellik yarışması – Gazete İstasyon

Ve yine Esenyurt Belediyesi'nin organize ettiği "Miss Uganda" güzellik yarışması kaymakamlık tarafından durduruldu. Ugandalılar, polis tarafından gözaltına alındı. Belediye de o paylaşımını sildi.

Resim