Manisa Milletvekillerinden Tevfik Diker'in ismi Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bir cinayet ile anıldı. Tevfik Diker Kimdir? Hangi Patriden Milletvekili? Hangi Parti bağlantılı soruları da başladı. Ardından ise yine başka bir milletvekili olan Osman Ceylan ismi geldi.

Manisa Milletvekillerinden Tevfik Diker'in ismi Müge Anlı ile Tatlı Sert programında bir cinayet ile anıldı. Tevfik Diker Kimdir? Osman CeylanKimdir? Hangi Patriden Milletvekili? Hangi Parti bağlantılı soruları da başladı.

ATV'nin fenoomen programı Müge Anlı ile Tatlı Sert programında, Mehmet Karahan cinayetine iki milletvekilinin ismi karıştı.

Fatma Hanım'ın her sözü bir olay oldu! - @Müge Anlı ile Tatlı Sert 21 Ekim 2021 - YouTube

Programda sanık ve tanık sıfatı ile bulunan Fatma'nın ailece görüşüyoruz dediği Manisa Milletvekillerinden Tevfik Diker ve İstanbul milletvekili Osman Ceylan merak konusu oldu.

Tevfik Diker Kimdir soruları gelirken 1947, Alaşehir, Manisa doğumlu Diker'in Hava Harp Okulu mezunu bir asker olması dikkat çekti.

Tevfik Diker Kimdir ?

Hava Yarbaylık, Genelkurmay Millî Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Emir Subaylığı, 2. Hava İkmal Bakım Motorlu Araçlar Bölge Bakım Komutanlığı yapan Tevfik Diker TBMM XIX. ve XX. Dönem Manisa Milletvekilliği yapmış evli ve iki çocuk babası.

OSMAN CEYLAN KİMDİR?

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

Osman Ceylan - Biyografya

Cinayet programına ismi karışan ikinci isim Osman Ceylan da eğitimci ve eski okul yöneticisi bir siyasetçi,

XIX. Dönem İstanbul Milletvekili olan Ceylan 1943, İstanbul doğumlu ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu.

Osman Ceylan, Özel Sektörde Muhasebe Müdür Muavini, Lise Edebiyat Öğretmeni ve İdarecisi, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Görevlisi, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlerde bulunan bir isim olarak da tanınıyor.

1991 seçimlerinde ANAP’tan XIX. Dönem İstanbul Milletvekili seçilerek 20.10.1991 – 24.12.1995 arası TBMM’de yasama çalışmalarına katılan Ceylan iki defa partisinden ayrılarak DHP ve MHP’ye geçti.