LGBT bireylere karşi "savaş" ilan eden Tuğçe Kazaz'ın "Can" filminde lezbiyen rolünde oynadığı görüntüler sosyal medyayı salladı. Can Filmi Konusu Nedir? Oyuncuları Kimler? Ne Zaman Yayınlandı? Can Filmi İzle gibi aramalar adeta rekor kırdı.

İstanbul'da Yesevi Alperenler Ocağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne bağlı Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu’nun LGBTİ+’ları hedef alan “Büyük Aile Buluşması” mitingi Saraçhane’de gerçekleştirilirken törende evlilikleri ve değiştirdiği dinler ile ünlü eski manken Tuğçe Kazaz konuşması ile olay olmuştu.
Sürekli din değiştirmesiyle gündeme gelen eski manken Tuğçe Kazaz, mitingde yaptığı konuşmada LGBTİ+'lara savaş ilan etti. Kazaz, “Artık Müslüman için sadece ibadet etme dönemi değil; uyanma, harekete geçme, savaşma zamanı” dedi.

"Niye LGBT+ diyorlar hiç düşündünüz mü? Çünkü bunu devam ettirecekler. Bir süre sonra çocuklara, bebeklere, ağaçlara geçecek" ve “Artık Müslüman için sadece ibadet etme dönemi değil; uyanma, harekete geçme, savaşma zamanı” diyerek adeta nefret suçu işleyen Tuğçe Kazaz'ın rol aldığı bir film sosyal medyada gündem oldu.

Can (2007) filmi - Sinemalar.com
Filmede lezbiyen bir karakteri canlandırdığı görülen Tuğçe Kazaz'a değiştirdiği dinlerden sonra bu sahnelerin sebebi sorulmaya başlandı.
TUĞÇE KAZAZ'IN CAN FİLMİ KONUSU NEDİR? KİMLER OYNADI?

2006 yılı yapımı olan Can Filmi drama türünde ve yönetmenliğini Oğuz Eruzun yapmış, oyuncu kadrosunda ise Zeki Alasya, Nurseli İdiz, Berke Üzrek ve Tuğçe Kazaz bulunmuştu.

İşte o sahne;