Deneyimli gazeteci Erdoğan Aktaş, kulislerde konuşulan Muharrem İnce’nin Bakanlık istediğine dair açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet gazetesinden Barış Pehlivan’ın haberine göre, deneyimli gazeteci Erdoğan Aktaş, Muharrem İnce’nin bakanlık istediğine dair olan kulis bilgilerine yanıt verdi. Erdoğan Aktaş, Altay Öymen ve Hikmet Çetin’in CHP Genel Başkanı’na bir öneride bulunduğunu ve iki tecrübeli siyasetçinin Muharrem İnce’nin konusunu açtığını aktardı.

İki siyasetçinin de CHP’nin bu kadar parti ile ittifak yaptığını, bu partilere de milletvekili kontenjanı verdiklerini söylerken, Muharrem İnce’nin de CHP’nin öz evladı olduğunu ve Muharrem İnce’nin de bir şekilde CHP listelerine dahil edilmesi gerektiğini önerdikleri aktarıldı. Erdoğan Aktaş, kendisine yapılan bu önerinin Kemal Kılıçdaroğlu tarafından da çok olumlu karşılandığını ve şimdi de CHP temsilcilerinin de Memleket Partisi ile temasa geçeceğini kaleme alırken bu durumu da Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce’ye sorduğunu aktardı.

“Haberleri okuyorum ve sadece gülüyorum…”

Erdoğan Aktaş, Muharrem İnce’nin CHP’den kendisine herhangi bir teklif gelmediğini ve gelirse de şu an için ne yapacaklarına dair bir yorum yapmayacaklarını söyledi. Öte yandan Muharrem İnce kendisine yöneltilen ‘Milli Eğitim Bakanlığı istediğiniz iddia ediliyor. Doğru mu?' sorusuna da, öyle bir şey olmadığını ve kendisinin de hiç kimseyle hiçbir şey konuşmadığını ayrıca da bunların hepsinin palavra olduğunu söyledi. Muharrem İnce kendisine yöneltilen bu soru için, Yalova Milletvekili bir arkadaşlarının 38 yaşındaki kızının vefat ettiğini ve cenaze için de Yalova’ya geldiğini bu haberleri de gülerek okuduğunu söyledi.

Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir? Erkekler futbolda 1959'dan günümüze devam eden Süper Lig tarihinde en fazla küme düşen takım hangisidir?

Kendisine hiçbir teklif gelmediğini belirten Muharrem İnce, tekliften sonra gidip gitmeme konusunda da şu an için yorum yapmayacağını ancak kendisinin herkesle görüşebileceğini söyledi. Bu Pazar parti içerisinde ön seçim yapacaklarını belirten Muharrem İnce, tüzüklerinin böyle olduğunu ve parti üyelerinin de sandık başına giderek Memleket Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayını belirleyeceklerini ifade etti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleme hususunda ‘Ben Muharrem İnce’nin adaylığını destekliyorum şu anda’ yorumunu getiren Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşme olma durumuna da görüşmeden bir yorum yapamayacağını ve Milli Eğitim Bakanlığı istenmesi ya da CHP listelerinden milletvekili adayının olması gibi durumların da son derece komik olduğunu ve bunların hepsinin CHP’nin içerisindeki bir takım mahfillerin bilerek uydurmaları olduğunu dile getirdi.