Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Türkiye’ye yeni bir ittifak önerdiğini söyleyerek CHP ve İYİ Parti ile ittifak kurulabileceğini ifade etti.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, HaberTürk Tv’de Fatih Altaylı’nın sunduğu Teke Tek programının canlı yayın konuğu oldu. Canlı yayın esnasında Türkiye’ye yeni bir ittifak önerdiğini ifade eden Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin Memleket Partisi ile ittifak kurmasının doğru olacağını ifade etti ve bu ittifaka da ‘Cuk oturur’ yorumunu yaptı. CHP, İYİ Parti ve Memleket Partisi’nin ittifakında Atatürk’ün de sorun olmayacağını, laikliğin de sorun olmayacağını ve bağımsızlığın da bu ittifak içerisinde sorun teşkil etmeyeceğini işaret eden Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, bu ittifakın Anayasa’nın ilk dört maddesini, Türk Bayrağı’nı ve tarikatları tartışmayacağını söyledi ve bir ittifakın kurulacaksa böyle kurulması gerektiğinin de altını çizdi.

Memleket Partisi lideri ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 5 gün önce Hatay’da olduğunu ve İskenderun da çadırları su bastığını aktarırken, çadırın içerisine girip yatağı ellediğinde ise yatağın su içerisinde olduğunu gördüğünü ifade etti. Muharrem İnce, çadırkentler için şehir için iyi olduğunu ancak köyler için doğru olmadığını aktardı.

Öte yandan Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, fırsatçıların iyi takip edilmesi gerektiğini işaret ederken 50 bin liralık hayvanı 20 bin liraya aldıklarını belirtti. Yerin oynamasından dolayı suyun çekilemediğini ve köylerde yem olmadığını söyleyen Muharrem İnce, silolarda ve tanklarda sıkıntı olduğunu ve yakında mısır, biber, pamuk ekimlerinin başlayacağını söyledi.

Çöküntü olduğu için köylülerin ekin ekemeyeceğini ifade eden Muharrem İnce, şapın türediğinin ve göç yaşandığının altını çizerken deprem bölgelerinde de ayrıca eğitimin mutlak suretle düşünülmesi gerektiğini ifade etti.

“AK Parti’ye gerek yok, CHP kendi evlatlarını yemekte çok mahir zaten…”

Diğer bir yandan, Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını 1 senede zor belirlediğini söyleyen İnce, muhalefetin yüzde 60 oranında oy alarak kazanacağını ve kendisinin de çıkıntı olduğuna dair söylentiler olduğunu aktardı. CHP’li Faik Öztrak’ın Ekmeleddin İhsanoğlu aday olduğu dönemde yüzde 60 ile kazanacaklarını söylediğini hatırlatan İnce, şimdi yeniden aynı lafları söylediklerini açıkladı. Mansur Yavaş’ın iki kez kaybetmesinin ardından kazandığını ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13 kez kaybettiğini hatırlatan İnce, kendisinin de bir kere penaltı kaçırdığını ve yalnızca bir kere kaybettiğini söylerken, aday olduğu dönemde İstanbul mitingi yapmasından pişman olduğunu, o mitingde de kendisi için ‘Kazanıyor bu’ yorumu yapıldığını ifade etti ve ‘Keşke o mitingi başladığımızda yapabilseydik’ dedi.

Kendisinin aday olduğu dönemde CHP’nin 12 bin 843 sandığa gözlemci koymadığını ve bunun da yaklaşık 4 milyon oy olduğunu ifade eden Muharrem İnce, kendisinin CHP tarafından resmen satıldığını, hatasının da partisine güvenmek olduğunu belirtti. Kendisinin seçim gecesi de hançerlendiğini vurguladı.

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

Tüm bunların yanı sıra, Ümit Özdağ’a sürekli Mansur Yavaş demesinin kabak tadı verdiğini ve Mansur Yavaş’ın cesaret sahibi olmadığını ve çıkamayacağını söylediğini aktardı. Daha sonra Ümit Özdağ’ın adaylarının Mansur Yavaş olacağının Yavaş olmazsa da Muharrem İnce’nin olacağını söylemesine ‘Ben kimsenin adayı değilim’ dediğini ifade eden Muharrem İnce, çocukların düzgün beslenmesi ve iyi eğitim alması için risk aldığını açıkladığını belirtti.

Memleket Partisi’ne bir günde 5 bin üye daha geldiğini aktaran Muharrem İnce, partisine insanların 50 lira, 100 lira bağış yaptığını ifade ederken kendisinin hazineden herhangi bir yardım almadan bir telefon bir otobüs ile seçimi kazanacağını da söyledi. İlk turda yüzde 30 oy oranına sahip olduğunu söyleyen Muharrem İnce, ikinci tura da kendisinin kalacağına emin olduğunu belirtti.

Altılı Masa’nın seçim kazanamayacağını, kazansa da ömrünün maksimum 6 ay olacağını ifade eden Memleket Partisi lideri, kendisinin illa aday olmasının zorunda olmadığını da ekledi. Öte yandan, kendisinin, Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Ekrem İmamoğlu’nun kampanya adamları olduğunu söylerken kampanya ruhunun da son derece önemli olduğunu ve daha önceki süreçlerde yüzde 19 ile başladığı oy oranını yüzde 30.64’e getirdiğini de ifade etti.

Son olarak kafasında 300’e yakın isim olduğunu ve bu isimlerin bir kısmının da partisinde olduğunu duyuran İnce, bir kurul kuracağnı ve bu kurulda Taha Akyol, Naci Görür ve Celal Şengör gibi isimlere de teklif götüreceğini açıkladı. Türkiye’nin dört bir yanından hazineci, bürokrat gibi isimlerin kendisine yardımcı olmasını isteyeceğini belirten İnce, bazı isimlerin kendisinin ona yardımcı olmasını istediğinden bile haberi olmadığını söyledi. Ayrıca bir emekli büyükelçinin de kendisine haftalık rapor hazırladığını ifade ederken de ‘Kenarda dur, bana gelme, sana zarar gelir’ dediğini ifade etti.