Adına Milli Beka Hareketi denen oluşumun başında olması ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakınlığı ile bilinen Murat Şahin, Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Milli Beka Hareketi Başkanı Murat Şahin, 2020 yılında Taksim’de polis tarafından yapılan kontrol sırasında durdurulmuş ve üzerinden sahte polis kimliği, telsiz, çakar ışığı ve sahte basın kartı çıkmıştı. Bu eşyaların yanındaki memura ait olduğunu iddia eden Şahin uzun süre gündem olmuş ve Süleyman Soylu ile anılmıştı.

Sedat Peker on Twitter: "Milli Beka Hareketi Sayın Genel Başkanı kıymetli kardeşim Murat Şahin ve hareketin Onursal Başkanı olan kıymetli kardeşim Hüseyin Hacıoğlu bazı kunduzların şahsım hakkında yapmaya çalıştıkları olumsuz algı hareketine

Gözaltı gerekçesi henüz öğrenilemeyen Şahin için "AKP içi kavga kızıştı" yorumları gelriken olaya ilişkin sosyal medya hesabından olayla ilgili paylaşım yapan Murat Şahin kullandığı şu ifadeler ile soruları da çoğalttı;

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

"İstanbul/Ankara uçağında çıkmayan aranma, Ankara/Şırnak uçağında ‘aynı gün’ nasıl çıkıyor ve beni karşılamaya gelen yüzlerce kardeşimin yanında nasıl oluyor biraz ilginç..!"

AMA ÖNCESİ VAR

Murat Şahin'in genel başkanı olduğu Milli Beka Hareketi (Konfederasyonu), geçen yıl "AKP içi kavga" olarak haberlere yansıyan bir olayla gündem olmuş, konu ile ilgili Şahin, bir video paylaşmış ve AKP'li Metin Külünk'e yakın kişilerin derneğe baskın yaparak tehditte bulunduğu iddiasını ortaya atmıştı.

Şahin, baskının nedeninin ise  "sosyal medyada İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu suçlayıcı paylaşımlarda bulunan bir kullanıcıya yanıt vermeleri olduğunu" belirtmişti. 

Yaşananların ardından Soylu ile ilgili paylaşımlarda bulunulan hesabın sahibi Erdal Yılmaz ise kişisel bilgilerinin paylaşılarak tehdit edildiğini öne sürmüştü.

Mafyayla içli-dışlı, AKP adına her saldırıda sahnede: Metin Külünk