Kızlarını dövdüğü iddiası ile gündeme gelen Reha Muhtar hakkında kızlarının verdiği ifade kan dondurucu oldu...

Bir dönemin haber programlarına damgasınıı vuran ünlü haber sunucusu Reha Muhtar, eski eşi Deniz Uğur tarafından kızlarını dövdüğü gerekçesiyle mahkemeye verilmiş ve hakkında uzaklaştırma kararı almıştı ki Muhtar’ın kararı kaldırtmasının ardından tekrar koruma isteği ile gündeme çok daha çarpıcı bilgiler geldi.

Oyuncu Deniz Uğur, 13 yaşındaki ikizlerinin babası ve eski eşi Reha Muhtar'ın, kızına şiddet uyguladığını "M. babasının önceki cuma günü onu çok kötü dövdüğünü söyledi. Zaten babası hakkında daha önce yaralama suçundan şikayetçi olmuştu. Sonra babası baskı kurunca şikayetinden vazgeçti. Çocuk bana vücudundaki darp izlerini gösterdi. Kızımın kollarında ve bacaklarında çürükler ve ezikler vardı. Ellerinin üzerinde de ısırık izleri gördüm. Çocuklarım benimle olmak istiyor. Onları yanımdan ayırmıyorum, sette bile benimleler” sözleri ile anlatmıştı.

Kanye West'ten boşanmış olan Kim Kardashian'ın sesi, Drake'in yeni şarkısında yer aldı Kanye West'ten boşanmış olan Kim Kardashian'ın sesi, Drake'in yeni şarkısında yer aldı

Deniz Uğur'dan Reha Muhtar'ın ithamlarına yanıt

Muhtar ise Uğur'un açıklamaları ardından Twitter hesabından "Yalan, iftira ve manipülasyonla mahkemede istendiği gibi daha fazla para almak için çocuklarımı çok kötü oyunlara alet etmeye çalışıyorlar" diyerek açıklama yapmıştı.

Ancak Sabah gazetesinden İlker Gezici'nin haberine göre; Uğur, Muhtar'ın uzaklaştırma kararını kaldırtmasından sonra önceki gün avukatıyla ve çocuklarıyla birlikte Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek tekrar koruma istedi.

Çarpıcı olan ise Deniz Uğur'un çocuklarının Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nde pedagog eşliğinde verdiği şu ifadeler oldu;

Babam beni demir sopayla dövüyor, ısırıyor! Reha Muhtar'ın kızından şok ifade - Internet Haber

M. D.: 12 Eylül günü annem beni almaya geldiğinde, ona 1 hafta önce babamın beni dövdüğünü söyledim. Daha önce de beni dövdüğü için babamdan şikayetçi olmuştum ama ona üzüldüğüm için bu şikayeti geri almıştım. Babam beni 4 yıldır dövüyor. Ondan nefret ettiğimi düşünüyor, ruh haline göre de bana şiddet uyguluyor. Çoğunlukla kıyafetlerimin olduğu, görülmeyecek kısımlara tokat ve yumruklar atıyor. Beni ısırıyor. Daha önce de bardak fırlatmıştı, bir kez de bacağıma demir ile vurmuştu ve bacağım morarmıştı. Geçen hafta da saçımdan tutarak, beni yere yatırdı, kafama vurdu.

Darp sonrası elimde ısırık izleri, morluklar ve vücudumun çeşitli bölgelerinde ağrılar vardı. 'S......p gideceksin buradan, yılan, annen de o....u' şeklinde tehdit ve hakaretlerde bulunuyor. Kardeşime karşı büyük bir şiddette bulunduğunu görmedim. Sebepsiz yere darp eden bana tehdit ve hakaretlerde bulunan babamdan davacı ve şikayetçiyim.

P. D.: Yakın tarihlerde babam tarafından darp edilmedim. Yıllar önce M. ile yaramazlık yaptığımızda 3 defa dövdü beni. Omzuma yumuşak şekilde vurarak ve yine yumuşak şekilde telefon ile kafama vurarak beni darp etmişti. Ama ablamı saçını çekerek, ona yumruk atarak darp ediyor. Genellikle bir cisim kullanmıyor, eliyle dövüyor. Haftanın 3 günü ablamı darp ediyor. Bu süreçte bana şiddet uygulamadı. Babamdan şikayetçi değilim.

Deniz Uğur, Reha Muhtar'ın iddiasına ve bulunduğu ithama cevap verdi