Sosyal medyada bir akın haline gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu albümüne bir isim daha eklenirken Mustafa Aydın ve tehditleri gündem oldu.

Clubhouse'da tartıştığı kişilerin şirketlerini arayarak tehdit ettiği ortaya çıkan Mustafa Aydın isimli kişinin AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile çekilmiş resimleri gündeme damga vurdu.

Clubhouse'da tartıştığı kişilerin şirketlerini arayarak tehdit ettiği ortaya çıkan Mustafa Aydın isimli kişinin Erdoğan ve Soylu ile çok sayıda fotoğrafı da ortaya çıkınca sorular çoğaldı.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Resim

Mustafa Aydın'ın, sosyal medya platformlarının sohbet odalarında tartıştığı kişileri tehdit etmeyi sürüdürdüğü söylenirken, bu kişileri ‘FETÖ’cü' olmakla suçlayan Aydın'ın , bununla da yetinmeyip bu kişilerin işlerinden kovulmaları için çalıştıkları firmaların patronlarını aradığı da öğrenildi.

Gazete Duvar'dan Ferhat Yaşar'ın haberine göre; Mustafa Aydın özellikle Clubhouse’daki sohbet odalarında tartıştığı üyelerin telefon bilgilerine ulaşarak, bu kişilere küfürlü mesajlar gönderiyor ve hakaretler ediyor. Ayrıca söz konusu kişilerin kendisinden özür dilemesini ve sosyal medya hesaplarını silmesini istiyor sonrasında ise taleplerine yanıt alamayınca, tartıştığı kişilerin iş yerlerini arayarak işlerinden olmasına neden oluyor.

Yaşanılan süreçte Mustafa Aydın'ın, bir sohbet odasında Doğuş Yavuz isimli biriyle tartıştığı, bunun üzerine Yavuz’un telefon numarasına ulaştıktan sonra küfrederek tehdit etmeye başladığı ortaya çıktı. Aydın daha sonra Yavuz’un çalıştığı gümrük şirketini arayarak Yavuz’un ‘FETÖ'cü' olduğunu, kendisinden özür dilemesini ve sosyal medya hesaplarının silmesini istedi ve sonrasında patronu Doğuş Yavuz'dan, Aydın’dan özür dilemesini, sosyal medya hesaplarını silmesini ve şirkete savunma vermesini istedi.

Bu yaptırımı kabul etmeyen Doğuş Yavuz ise çalıştığı şirketten istifa etti.

Ortaya çıkan bilgiler sonrası konuyla ilgili konuşan Mustafa Aydın, ‘Clubhouse Terör Kampı’ adıyla açılan kanal için ise "Terör kampı terör örgütü mensuplarına aittir" derken Doğuş Yavuz’un çalıştığı gümrük şirketinin sahibi ise siyasetle işi olmadığını, konuyla ilgili konuşmak istemediğini belirtti.