Fenerbahçe yöneticileri Metin Sipahioğlu ile Selahattin Baki'nin açıklamalarına tepki gösteren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kemerburgaz Futbol Kamp Tesisi'ne ilişkin konuştu. Ligde son iki maçta mağlup olduklarını ve 62 puanlı Fenerbahçe'nin 1 pua

Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı! Arda Güler'e Tepki Dinmiyor! Sosyal Medya Genç Futbolcuyu Ateş Altına Aldı!
Fenerbahçe yöneticileri Metin Sipahioğlu ile Selahattin Baki'nin açıklamalarına tepki gösteren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kemerburgaz Futbol Kamp Tesisi'ne ilişkin konuştu. Ligde son iki maçta mağlup olduklarını ve 62 puanlı Fenerbahçe'nin 1 puan gerisinde üçüncü sıraya düştüklerini kaydeden Cengiz, ligin sonuna kadar çok fazla maç oynanacağını söyledi. Bu yenilgilerle karalar bağlamamak gerektiğine vurgu yapan Mustafa Cengiz, yüz yıllık Galatasaray camiasının bir mağlubiyetle yıkılamayacağını belirtti.


Kulüpler Birliği'nden neden istifa etti?


Galatasaray'ın bulunduğu konuma sahte galibiyetlerle gelmediğini belirterek rakibi Fenerbahçe'ye göndermede bulunan Cengiz, Kulüpler Birliği Vakfı yönetim kurulundan istifa etme nedenini anlattı. Onaylamasının mümkün olmadığı bazı kararların alınması üzerine Kulüpler Birliği'nden istifa ettiğini kaydeden Cengiz, bazı takımların işine yarayacak kararların alındığını aktardı. Adının Kulüpler Birliği olmasına rağmen birliğin bulunmadığını belirten Mustafa Cengiz, alınan kararların ligdeki 21 takımı da düşünerek alınması gerektiğini vurguladı.


"İki tıfıl yönetici, iflas etmiş tacirler"


Mustafa Cengiz, Fenerbahçe yöneticileri Metin Sipahioğlu ile Selahattin Baki'ye yönelik isim vermeden "iki tıfıl yönetici" ifadesini kullandı. Bu kişilerin iflas etmiş tüccarlar olan tarihten uzak olduğunu kaydeden Cengiz, her olumsuz sonuçta ortalığı birbirine katan bu kişilerin Denizlispor'u yenince birden sustuğunu söyledi. Fenerbahçe taraftarına sonsuz saygı duyduğunu aktaran Cengiz, buna rağmen Fenerbahçe'nin kötü yönetildiğini söylemek zorunda olduğunu belirtti.


"Bu konuyu Sayın Ali Koç ile konuştum"


Şampiyonluk sayılarıyla ilgili Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile de konuştuğunu hatırlatan Cengiz, "Ali Bey '30 şampiyonluğumuz var' dedi, ben de 'bizim 37 tane var' dedim" karşılığını verdiğini söyledi. Tarihçilerin ortaya çıkıp konuşması halinde Fenerbahçe'nin bir şampiyonluğunun eksilebileceğini söyledi. Türk futbolunda bir süredir gündemde olan konu, 1959 yılı öncesi şampiyonluklarının sayılmasını isteyen Fenerbahçe'nin talebi oldu.