AKP döneminin en gözde yandaş isimlerinden Nagehan Alçı'nın Ekrem İmamoğlu ile aynı karede yer almasının yankıları dinmiyor.

 Eşi Rasim Ozan Kütahyalı ile ismi iktidar ile birlikte bir çok yolsuzluk ve suç davalarına da karışan Nagenah Alçı'nın Türk halkı ve Türk askerleri için söylediği hakaret dolu cümleler unutulmazken, aynı şahsın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun karadeniz turu fotoğraf karesinde yer alması büyük eleştiri konusu oldu.

İmamoğlu için gelen eleştiriler bir yandan "bizim zamanımızda da aynı isimler saygı görecek" göndermesi olarak okunup ağır suçlamalarla anılırken, diğer yandan ise "demokrasi" göndermesi olarak okunup, İmamoğlu'nu hedef tahtasına koyanlara "Erdoğan'ı sadece yandaş gazetteci ağırlıyor diye eleştiren siz değil miydiniz" denilerek hesap soruldu.

Garanti BBVA Bankası Duyurdu: Banka Maaş Alan Kişiler İçin 100.000 TL Ödeme Yapıyor! Garanti BBVA Bankası Duyurdu: Banka Maaş Alan Kişiler İçin 100.000 TL Ödeme Yapıyor!

Zira sosyal medyada İmamoğlu'nu bu konuda eleştirenlerden çok daha fazlası bu tutumu "hesabının sorulacağı zamanı bekleyin" diyerek, şimdiki eleştirileri "iki yüzlülük" olarak yorumlayanlar var.

Bir tarafta Türkiye'deki halkın, 20 yıllık AKP iktidarında eşi ile birlikte yaptığı servet, ortak olduğu skandallar ve ettiği ağır hakaret ve yalanlarla sinir uçları ile oynayan, "gazeteci" olarak bile görülmeyen bir isim, diğer tarafta ise tüm halka eşit davranma vaadi ile Türkiye'nin özlem duyduğu yıkıcı değil yapıcı bir tutumu göstereceğini ve bugünün aksine "ötekileştirici" olmayacağı iddiasında bulunan bir siyasetçi ve partisi.

Kim haklı biz de bilemedik.