Enflasyon oranları altında ezilen emekli vatandaşlarımız bağlamında bomba gibi zam yapılacak. Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Detaylar haberimizde.

2023 Ocak ayı emekli zamlı maaşları belli oldu... Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan rahatlatıcı açıklama! Bilindiği gibi enflasyon oranı yüzde yediyi aştığı zaman enflasyon artışı da emekli maaşlarına ekleniyor. Ağustos, Eylül, Ekim ayı enflasyon oranları belli oldu. Maaşların kesin belirlenebilmesi için son üç ayın verilerinin de eklenmesi gerekmekte. Tam net olmasa da maaşların ne kadar yükseleceği yine de belli olmuş durumda.

Erdoğan’dan Rahatlatıcı Mesaj

2022 zamları için konuşan Erdoğan, bu yıl için kişilerin yaşamını rahatlatıcı önlemler alınacağını belirtmişti. Gerçekten ilk yarı sonrası emekliler biraz nefes alabildi ama şartlar kısa sürede eskisinden kötüye doğru ilerledi. Yönetim, emekli maaşlarına yapılacak zamlar ile maaşların, enflasyon oranının altına düşmesine izin verilmeyeceğini bildirmektedir. 

Bilindiği üzere en düşük maaş 3500 TL olarak düzenlenmişti.  Bu detaydan hareket eden Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Duman bazı emekli maaşlarındaki artışı göz önünde bulundurarak herkesin maaşında yükselme olmayabileceğini söylüyor.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Yüzde 18 altında olmayan bir zam beklentisinde olan emekliler için bu olumsuz bir bilgi ve gerçek maaş artışı heyecan ile beklenmekte. Bu konuda yapılacak olan açıklamalar birçok kişi tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor. 

Emekli maaşlarına yüzde 42 oranında zam yapılması ise neredeyse kesinleşmiş durumda. 

ilan365.net özel haber